Низький рівень гемоглобіну (залізовмісного білка) в крові — не захворювання, але часто супроводжує йому. В особливо важких випадках залізодефіцитної анемії звертаються до медикаментозним засобам: препаратам і ін’єкцій.
Інструкція
- Без ліків та ін’єкцій збільшити гемоглобін можливо певної збалансованою дієтою або вживанням при звичайному харчуванні продуктів, багатих залізом. Харчові продукти — це єдиний не медикаментозний спосіб збільшити гемоглобін, поліпшити кровопостачання всіх органів і тканин, нарешті, підвищити життєвий тонус.
- Щоб підвищити рівень гемоглобіну в крові відмовтеся від куріння і алкоголю. Введіть у свій раціон білкову їжу з великим вмістом заліза: рибу, біле куряче м’ясо, субпродукти (нирки, печінка), яйця (курячі та перепелині).
- Активно використовуйте у харчуванні каші з різних круп, особливо гречану та вівсяну. У вашому раціоні повинні бути обов’язково присутніми бобові: квасоля, чечевиця, горох.
- Слідуйте правилу: білок треба обов’язково поєднувати з фруктами чи овочами і зеленню, але не з вуглеводами; каші, бобові краще їсти в інші прийоми їжі.
- Пийте щоранку соки з моркви, буряка з додаванням меду і лимонного соку. Це допоможе вам підтримувати високий рівень гемоглобіну.
- Є продукти і їх поєднання, які практично за 1-2 дня збільшують гемоглобін. Це ікра, буряк, морква, гранатовий сік, гречана каша, печінка, шпинат. Ікра і гранатовий сік особливо показані онкологічним хворим. Ослабленим людям після довгої хвороби рекомендовані курячий бульйон, біле м’ясо курки, яєчний жовток, чорний шоколад, відвар з сухофруктів.
- Низький гемоглобін буває наслідком стресів, великих фізичних навантажень, емоційного напруження. У середземноморських країнах для молодят протягом медового місяця готують спеціальне блюдо з продуктів, багатих залізом: з квасолі, гарбуза, томатів і морепродуктів. Все це рясно поливається оливковою олією та лимонним соком. Кожне становить цієї страви багато залізом.