Проблема зниження загальної кількості білих кров’яних тілець, що виявляється в клінічному аналізі крові, виникає досить часто при вірусних захворюваннях організму, після виснажуючих захворювань, при роботі з фізичними явищами (рентгенівські промені, всі види радіації) або хімічними речовинами, вражаючими кістковий мозок.
Вам знадобиться
- Світлі сорти пива;
- Волоські горіхи;
- Мед;
- Трава буркуну;
- Овес.
Інструкція
- При виявленні лейкопенії (зниженні кількості лейкоцитів) необхідне повне обстеження організму, що дозволяє встановити справжню причину цього стану. Тільки в цьому випадку є надія, що вжиті методи лікування будуть ефективними, і найголовніше — ефект не буде короткочасним.
- Лікування зниження загальної кількості лейкоцитів, як і будь-якого іншого захворювання крові, повинно проводитися під керівництвом кваліфікованого і досвідченого лікаря-гематолога і під постійним контролем показників аналізу крові.
- Ефектом збільшувати число лейкоцитів мають пивні дріжджі і світлі сорти пива (бажано непастеризованого), але проблема полягає в тому, що при хворобах крові і печінки пиво є небажаним продуктом.
- Можна вживати в їжу збільшена кількість легкозасвоюваного білка (кролятина, телятина, м’ясо молодих птахів), але пам’ятати, що при захворюваннях, що супроводжуються лейкопенією, можливе ураження печінки та нирок, при яких додаткова білкова навантаження може приводити до посилення симптомів основного захворювання.
- Ефективними засобами, що впливають на кількість лейкоцитів, залишаються спиртові та водні витяжки перегородок волоського горіха, але це засіб повинен для досягнення ефекту вживатися досить тривалий час. Одночасно бажано з’їдати і деяка кількість ядер горіхів, в яких теж є необхідні для стимуляції лейкоцитарного кровотворення речовини.
- Лікарі гематологи рекомендують своїм хворим для лікування щоденно вживати в їжу по одному келиху червоного сухого вина.
- Можна порадити пацієнтам вживати в їжу продукти бджільництва — квітковий (гречаний) мед, прополіс, мед у стільниках протягом тривалого часу. Але при цьому слід пам’ятати, що мед може викликати індивідуальну непереносимість у пацієнта.
- Ефективним засобом вважається настій буркуну, для приготування якого беруть 2 столових ложки висушеної трави і заварюють її склянкою окропу. Настій готується протягом 2-3 годин і вживається по половині склянки засоби 2 рази на день не менше місяця. Також можна використовувати настій вівса, який готується за подібним рецептом.
Зверніть увагу
Призначення медикаментозних засобів може проводитися тільки гематологом, який повинен спостерігати пацієнта під час лікування постійно.