Як збільшити обороти електродвигуна


 

Спосіб збільшення оборотів електродвигуна залежить від його типу, а також від області застосування мотора. Він може полягати у зміні параметрів живлення або навантаження на вал двигуна.


Інструкція

  1. Якщо електродвигун є колекторним, для збільшення його частоти обертання або збільште напругу живлення, або зменшите навантаження на вал. Але пам’ятайте, що, по-перше, потужність, що виділяється двигуном, ні в якому разі не повинна перевищувати ту, на яку він розрахований. А по-друге, що багато колекторні електродвигуни, особливо з послідовним збудженням, при роботі взагалі без навантаження без зниження напруги живлення розганяються до неприпустимо високих швидкостей. І те, і інше загрожує виходом моторчика з ладу. Шунтування обмотки збудження є способом збільшення оборотів, вдаватися до якого допускається далеко не завжди — це загрожує сильним перегріванням двигуна.
  2. Двигуни з електронним управлінням обмотками, в яких використовується зворотний зв’язок, нерідко за властивостями дуже близькі до колекторним — хіба що вони не допускають реверсу переполюсовкой. Якщо наявні у вас електронний двигун володіє такими властивостями, спробуйте збільшити швидкість його обертання способом, зазначеним у попередньому кроці, при цьому всі зазначені там обмеження поширюються і на цей вид електродвигунів.
  3. Частоту обертання асинхронного електродвигуна, що живиться безпосередньо від мережі, також можна регулювати шляхом зміни напруги живлення. Але такий спосіб вкрай неефективний: залежність швидкості від напруги є дуже нелінійний, сильно змінюється коефіцієнт корисної дії. Для двигунів ж синхронного типу цей спосіб і зовсім непридатний. Тому краще використовуйте так званий трифазний инвертор. Він дозволяє регулювати частоту обертання не тільки асинхронних, але і синхронних електродвигунів зміною частоти. Виберіть прилад такого типу, щоб він забезпечував при зменшенні частоти одночасне зменшення і напруги, з метою врахування зниження індуктивного опору обмоток. Існують інвертори і для однофазних двигунів з магнітним шунтом, а також двофазних конденсаторних моторів.

Зверніть увагу

Не допускайте перегріву двигунів, їх розносу підвищеною частотою обертання, а також пробою ізоляції підвищеною напругою (в т.ч. самоіндукції).