Існує всього 2 завдання, які не залежать від виду бізнесу і є спільними для великого заводу і невеликий торгової точки на ринку. Дані завдання необхідно вирішувати постійно, але остаточного рішення вони найчастіше не мають. Мова, звичайно, йде про скорочення витрат і зростання обсягів реалізації. І якщо з економією витрат все більш-менш ясно, то питання збільшення продажів куди складніше. І тим не менш, це завдання може бути вирішена одразу 4 способами.
Інструкція
- Першим спосіб збільшити обсяг реалізації — керування ціною продажу. Крім традиційно застосовуваного методу — зростання відпускної ціни — компанії часто використовують інший підхід. Наприклад, тимчасове зниження ціни з метою зміцнення позицій у новому сегменті ринку. Цей же спосіб може застосовуватися, коли в компанії є кілька напрямків діяльності. У цьому випадку вони можуть повністю покривати всі витрати підприємства, а продаж частини продукції за зниженою ціною приносити чистий прибуток. Надалі ціни підвищуються до середньоринкових.
- Збільшити обсяг реалізації можна також через управління мережею збуту, через яку продукція доходить до кінцевого покупця. Зростання мережі реалізації може бути досягнутий через витіснення конкурентів з займаних позицій, а також через пошук нових можливостей для продажу продукції (пошук дилерів, розширення мережі дистрибуції).
- Управління товарною пропозицією найчастіше призводить до збільшення реалізації компанії за рахунок зростання кількості продаваних товарів. Він може бути досягнутий за рахунок 2 напрямків роботи: поліпшення якості продукції та розширення (зміна) асортименту.
- Управління просуванням в компанії, по суті, зводиться до використання методів маркетингу на підприємстві. Рекламні кампанії, акції та бонуси для дилерів, лотереї для покупців — все це способи закріпити у свідомості споживача потрібну торгову марку, попит на яку залишиться на стабільному рівні навіть після закінчення даних заходів.