У масштабах підприємства питання, як збільшити прибуток, може бути вирішене не тільки збільшенням оборотів і відповідним зростанням виручки — як це найчастіше відбувається, якщо мова йде про невеликі компанії. Генрі Форд говорив, що зароблені гроші — це зекономлені гроші. Тому щоб збільшити прибуток на підприємстві, можна максимально ефективно вибудувати роботу з мінімальними витратами тимчасових і матеріальних ресурсів, які в кінцевому підсумку виливаються в непотрібні витрати.
Інструкція
- Традиційно завдання збільшити прибуток на підприємстві може бути вирішена впливом на один з трьох елементів у системі бізнес-координат, в якій діє будь-яка компанія:
• місткість ринку,
• величина займаної частки підприємства,
• прибутковість.
Однак рішенням перших двох завдань присвячено безліч навчальної літератури та навчальних курсів, які, по суті, зводяться з управління комплексом маркетингу на підприємстві. У той же час зростання прибутковості за рахунок оптимізації ресурсів висвітлюється не настільки широко. - Завдання збільшити прибуток на підприємстві вирішується шляхом втілення в життя наступних заходів:
• Оптимізація витрат при закупівлі ресурсів;
• Оптимізація витрат при управлінні ресурсами;
• Удосконалення бізнес-процесів / Оптимізація поточних витрат. - Оптимізація витрат на закупівлю ресурсів в практичному плані означає постійний моніторинг ринку постачальників, домовленості про знижки, про поставки великих обсягів продукції за заздалегідь затвердженої фіксованою ціною (виключає дію інфляції), пошук нових постачальників (у тому числі з інших регіонів). Управління ресурсами повинні бути ефективним: перш за все, включати в себе систему обліку, руху та використання основних ресурсів. Виключати розкрадання і будь-які недостачі.
- Вдосконалення бізнес-процесів і скорочення поточних витрат означає перегляд усталених зв’язків між підрозділами підприємства з метою підвищення їх ефективності. Під ефективністю в даному випадку розуміється максимальне скорочення робочого часу, необхідного для прийняття управлінських і адміністративних рішень, виключення непотрібних дублюючих функцій підрозділів, що гальмують єдиний бізнес-процес, а також оптимізацію витрат, пов’язаних з постійними платежами (комунальні витрати, податки і т.п. ).