Як збільшити вантажопідйомність Газелі


 

Збільшення вантажопідйомності автомобіля «Газель», крім усього іншого, допоможе зменшити витрати на його експлуатацію. Після того як виробник оснастив його новим двигуном підвищеної потужності і гідропідсилювачем керма, з’явилася можливість збільшити вагу вантажу, що перевозиться без збитку маневреності і швидкісним якостям.



Вам знадобиться

Набори гайкових ключів різних типів і розмірів, швелер підібраною довжини і розміру, зварювальний апарат, куточок, арматура, навички та допуск до роботи зі зварюванням, додаткові «корінні» листи ресор, домкрати або інші підйомні пристрої, противідкатні башмаки, страховочні « козли ».

Інструкція

  1. Робота складається з двох основних етапів: посилення несучої рами і вантажної платформи, установки додаткових аркушів ресор. Почніть з укріплення рами за допомогою швелера відповідних розмірів і довжини. Швелер вварити у внутрішню частину несучої рами або прикрутіть болтами через існуючі в рамі отвори. Замість швелера можете наварити вздовж рами — з зовнішньої або внутрішньої сторони — смугу листового металу. Збільште поперечну жорсткість за допомогою куточків або арматури, стягнувши протилежні поздовжні частини рами. Після цього можна переходити до другого етапу.
  2. Для установки додаткових ресорних листів від’єднайте від редуктора ведучого моста карданний вал, завдавши зубилом мітки для дотримання співвісності при майбутньої збірки вузла. Зніміть драбини ресор і підніміть автомобіль на достатню для вільної роботи з ресорами висоту. Після підбору і установки додаткових ресорних листів виконайте операції цього кроку в зворотному порядку: драбинами закріпіть міст на рамі, а потім прикрутіть карданний вал до редуктора, поєднавши залишені при розбиранні мітки. Потім виконайте операцію додавання листів та для посилення передніх ресор.
  3. Після закінчення робіт перевірте і, якщо це виявиться необхідно, відрегулюйте сходження передніх коліс. В подальшій експлуатації модернізованої «Газелі» звертайте увагу на підвищений знос гальмівних колодок, коліс і підшипників маточин. Слідкуйте і за вузлами, до яких внесено зміни — цілком імовірно, що буде необхідно повторювати час від часу затяжку ослаблених з’єднань.

Зверніть увагу

При роботі дотримуйтесь заходів безпеки. При проведенні зварювання від’єднуйте клеми акумулятора. При використанні підйомників і домкратів користуйтеся страхувальними «козлами» і противідкотними башмаками. Уважно ставтеся до можливостей пошкоджень електропроводки автомобіля, гальмівних трубок і шлангів.

Зміна конструкції автомобіля підлягає відповідному оформленню в реєстраційних органах з обов’язковим внесенням змін в технічну документацію.

Корисні поради

Підрамник і вантажну платформу підсилюйте, прикручуючи болтами куточки по діагоналі до поперечних поперечин.