Як збити температуру дитині при грипі

Як збити температуру дитині при грипі

Осінньо-зимовий сезон — пора грипозних захворювань. Якщо при грипі у дитини піднялася температура, не варто панікувати і тут же її збивати. Вживати заходів потрібно, якщо позначка досягла 38,5 °.

Вам знадобиться

- Вологий рушник;
- Дитячий панадол;
- Лимон.

Інструкція

  1. При температурі вище 39 ° оберніть хворої дитини на нетривалий час вологим простирадлом або хоча б покладіть на лоб вологий рушник.
  2. Найпростіший метод збити жар у дитини — зробити обтирання за допомогою вологого рушника, змоченого теплою водою або слабким розчином оцту. Вода, після того, як випарується, збільшить віддачу тепла. Не використовуйте горілку або спиртовмісні розчини. Вони надають дратівливу дію і можуть викликати токсичну реакцію у малюка. Після накрийте хворого тонким ковдрою, а на ніжки надіньте йому теплі шкарпетки.
  3. При підвищенні температури організм втрачає більше вологи, ніж зазвичай. Тому в такому стані дитині слід пити якомога більше. Дайте йому рясне трохи тепле, але не холодне питво: кип’ячену воду або чай з лимоном, настої рослинні для кращого потовиділення, морс. Не давайте нічого гарячого. Пити хворій дитині потрібно часто, але маленькими ковтками. Інакше велика кількість випитого може викликати блювоту.
  4. Дайте малюку дитячий панадол, який випускається у вигляді порошків, таблеток, суспензій, сиропів, свічок. У препаратів, що містять панадол, різні назви, і у них, як правило, трохи побічних ефектів. Разову дозу вам допоможуть розрахувати провізори в аптеці. Терапевтична дія препарату при прийомі всередину проявляється через півгодини-годину і триває від трьох до п’яти годин. При введенні свічок дитині стане краще через 3 години, але ефект триває довше. Не давайте хворій дитині аспірин і препарати, що містять ацетилсаліцилову кислоту. Вони надають руйнівний вплив на клітини печінки. Цей препарат протипоказаний при вірусних захворюваннях дітям молодше 15 років. Також не рекомендується збивати жар різними анальгетиками, через їх побічних дій.

Зверніть увагу

Якщо вашій дитині менше двох місяців, то боротися з температурою потрібно вже при досягненні 38 °.

Корисні поради

Якщо висока температура у дитини тримається довше 2-3 днів, вам необхідно звернутися до педіатра.