Податкова декларація може бути здана кількома способами. Один з найбільш зручних — відправка декларації через пошту. Це позбавить вас від зайвої біганини і заощадить і ваш час, і час податківців.
Інструкція
- Для відправки податкової декларації потрібно користуватися лише поштовими службами, що мають ліцензію на заняття відповідним видом діяльності.
- Слід надсилати декларацію реєструється відправленням, склавши при цьому опис вкладення. Тобто у відправника на руках повинна залишитися квитанція та опис вкладення з печатками або штампами поштового співробітника, передбаченими поштовими правилами. Обов’язково повинна бути проставлена дата відправлення. Надсилається декларація повинна вказуватися в опису вкладення.
- Декларація повинна відправлятися саме на поштову адресу інспекції, перед якою платник податків повинен звітувати і бути заповнена повністю і за встановленими нормами з печатками та / або підписами.
- Якщо податковий орган приймає декларацію, то дата її відправлення автоматично стає датою подання декларації. Якщо ж декларація не приймається, то платнику податків надсилається рекомендованим листом відповідне повідомлення.
- У читача може виникнути цілком резонне питання: чому ж при особистому поданні податкової декларації підтвердження особи і повноважень здає приділяється дуже велика увага, в той час, як поштою декларація може бути відправлена ким завгодно? Відповісти складно, але така ось парадоксальна ситуація має місце бути.
- Але разом з тим, що відправка податкової декларації поштою є дуже зручним способом її здачі, багато платників податків до неї дуже насторожено. Вони вважають, що випадки втрати декларації в цьому випадку зростають, як тимчасово, так і назавжди. Звичайно, якщо є на руках всі документи про відправку декларації, то платник податку свою правоту доведе. Але перед цим йому можуть зіпсувати кров податкові органи, вживаючи заходів з блокування розрахункових рахунків платника податків. Це одна з найпоширеніших санкцій з боку податківців при неподанні податкової декларації.