Як здати кімнату в комуналці

Як здати кімнату в комуналці

Технологія здачі кімнати в комуналці не сильно відрізняється від аналогічної операції з квартирою. Але є деяка специфіка, яка випливає з того, що житлоплощу в квартирі належить кільком власникам та орендарям доведеться ділити її з одним або декількома сусідами. При цьому для багатьох такий варіант краще знімання кімнати в квартирі з господарями через рівного статусу з іншими мешканцями.

Вам знадобиться

- Документи на кімнату;
- Реклама в ЗМІ та інтернеті або послуги агентств нерухомості;
- Договір оренди.

Інструкція

  1. Ви можете звернутися для пошуку орендаря за допомогою до посередників або зайнятися цим самостійно. Але в жодному разі не стане зайвою консультація в агентстві нерухомості на предмет ціни, за якою реально здати вашу власність, і які впливають на неї факторів.

    Виходячи з питань, які задасть вам агент, визначаючи ціну кімнати, ви можете скласти оголошення, оскільки ця інформація буде цікавити і покупця.
  2. Складіть оголошення і розмістіть його на сайтах і в ЗМІ, за допомогою яких шукають житло в регіоні розташування вашої нерухомості.

    Якщо не хочете зв’язуватися з посередниками, вкажіть це у тексті. Дзвонити стануть однаково, але легше буде їм відмовити.

    Краще заведіть окрему сім-карту і використовуйте її тільки в ті години, коли вам зручно відповідати на дзвінки. Для неурочний звернень підключіть автовідповідач з повідомленням, що пропонують залишити координати або зателефонувати в інший час. Пізніше можна буде записати інформацію, що пропозиція неактуально.
  3. Підготовка до кожного перегляду зажадає від вас навести порядок не тільки в самій кімнаті, а й у місцях загального користування. У тому числі і поза чергою, якщо буде така необхідність.

    Клієнт повинен побачити кімнату і квартиру в кращому, наскільки це можливо, як і отримати мінімум грунту для сумнівів.

    Продумайте, які питання він може вам задати, і свої відповіді на них.

    Будьте готові також показати документи на кімнату, підтверджуючі, що ви здаєте її на законних підставах.
  4. Обговоріть з орендарем всі істотні умови оренди (ваші взаємні зобов’язання, розмір, строки і порядок оплати тощо) і відобразіть їх в договорі.

    Ознайомте її з графіком прибирання місць загального користування та іншими істотними моментами. Наприклад, оплату рахунків, різними обмеженнями, прийнятими між іншими мешканцями.

    Після підписання договору і передачі вам ренти за перший місяць і депозиту не забувайте контролювати своєчасність оплати та стан кімнати.