Як здавати аналіз сечі при вагітності

Як здавати аналіз сечі при вагітності

Під час вагітності у жінки зростає навантаження на нирки, зі збільшенням якої останні в будь-який момент можуть не впоратися. Тому важливим елементом медичного спостереження за вагітною пацієнткою є регулярне проведення аналізів сечі. Вони дозволяють лікарю вчасно виявити у майбутньої мами можливі ускладнення, патологію нирок і інші можливі проблеми зі здоров’ям.

Інструкція

  1. Аналіз сечі може бути точним та інформативним тільки випадку, якщо жінка правильно до нього підготуватися.

    Загальний аналіз сечі є плановим і дозволяє визначити фізичні властивості сечі (обсяг, колір, запах, щільність, реакцію), а також рівень білка, глюкози, кетонових тіл, еритроцитів, лейкоцитів і клітин епітелію. При відсутності відхилень такий аналіз проводиться один раз місяць в першому триместрі, два рази — у другому і раз на тиждень — в останньому.
  2. Збір сечі для загального аналізу проводиться з ранку, не раніше 4 -6 годин після попереднього сечовипускання і тільки після туалету зовнішніх статевих органів. Використовують другу порцію сечі об’ємом близько 70 мл. При недотриманні гігієни підвищується рівень еритроцитів і лейкоцитів у сечі, в неї потрапляють елементи запалення сечовипускального каналу. Посуд для збору аналізу повинна бути чистою. Її видають або в лабораторії, або ви стерілізуете її над парою протягом 5 -10 хвилин після миття її йоржиком з господарським милом. Використовувати краще скло, а не пластмасову тару. Не слід торкатися її тілом.

    Перед збором сечі необхідно прийняти душ. Струмінь душу направити на статеві органи, і односпрямованим рухами, спереду назад, вимити їх теплою проточною водою.

    На аналіз можуть вплинути наступні фактори: буряк і вітаміни, алкоголь (виключений не менш, ніж за 24 години), лікарські препарати і дієта. При наявності одного або декількох факторів необхідно проінформувати про це вашого лікуючого лікаря.
  3. Під час вагітності можуть знадобитися різні види аналізу сечі з метою виявлення різного роду патології. Одним з них є аналіз сечі по Нечипоренко, при якому збирається середня порція сечі в кількості 25 — 50 мл. Його призначають при таких захворюваннях, як піелоніфріт і гломерулонефрит. Тому гігієна тут повинна бути дуже ретельною.
  4. Сеча по методу Зимницького здається для визначення функціональної здатності нирок. Вона збирається протягом усього дня кожні три години. Для цього Використовуються вісім баночок із зазначенням на них часу збору сечі. Ранкова сеча о шостій ранку виливається в унітаз. Протягом тригодинного періоду мочитися в одну і ту ж банку, незалежно від частоти сечовипускання. Якщо однією тари не вистачило, слід використовувати додаткову ємність. Якщо протягом 3 годин ви не ходили в туалет, банку залишається порожньою. Зберігання тари виробляють в холодильнику.
  5. Аналіз на визначення цукру в сечі роблять при підозрілості на цукровий діабет або інші ендокринні захворювання. У велику, не менше двох літрів, ємність збирається вся добова сеча з 9:00 до шести ранку наступного дня. По закінченню збору вона ретельно перемішується. 200 мл сечі відливається в окрему ємність, яку і будуть аналізувати.
  6. Досить поширеним аналізом у вагітних жінок є визначення діурезу. Він призначається при виникненні набряків, і дозволяє лікареві судити про кількість затриманої в організмі рідини. Сеча збирається добу, з шести до шести ранку. Потім підраховується кількість виділеної рідини, яку зіставляють з кількістю випитої за день.
  7. Сеча на посів збирається так само, як за методом Нечипоренко: необхідна тільки середня порція. Перед збором зовнішні статеві органи обмиваються кип’яченою водою без використання антисептичних розчинів. Попадання їх у аналіз може дати помилково негативні результати.

    Важливо пам’ятати і дотримувати всі вищеперелічені правила при збиранні аналізів сечі. Найменше відхилення від них може позначитися на правильності результатів. Необхідно строго вести гігієну. Для збору сечі використовувати тільки стерильний скляний посуд, зберігання сечі в якій повинно здійснюватися в прохолодному затемненому місці, краще в холодильнику. Неухильне дотримання наведених рекомендацій допоможе доктору вірно оцінити стан здоров’я майбутньої мами.