Облаштування дахів зазвичай доручають професіоналам-покрівельникам, які знають всі тонкощі і нюанси, властиві цій професії. Якщо ви хочете спробувати себе в цій справі і зробити дах своїми руками, то починати слід з облаштування односхилим даху. Це найпростіший вид покрівлі, який можна з успіхом застосовувати при будівництві дачі або гаража. В якості покрівельного матеріалу доцільно використовувати металочерепицю, оскільки вона економічна і не вимагає особливої підготовки при укладанні.
Вам знадобиться
Металочерепиця, дошки, брус, металовироби
Інструкція
-
Зводиться конструкція середнього бруса. Середнім брусом називається брус, який прокладається по всій довжині будинку. Він служить для розподілу навантаження, яке створюють крокви. Брус спирається і кріпиться на вертикальні колоди які зміцнюються на рівномірній відстані. В результаті виходить П-подібна конструкція.
-
Кріпляться крокви. В залежності від матеріалу стіни, крокви кріпляться до неї різними способами. У випадку з дерев’яною стіною крокви кріплять скобами і цвяхами безпосередньо до колод зрубу. Якщо стіна цегельна, то використовують інший варіант. У стіну, не доходячи кілька цеглин до верхнього краю, забивають так званий «йорж» — міцний залізний костиль. Крокви кріплять безпосередньо до нього. Другий кінець крокв спирають на середній брус і кріплять скобами.
-
Робиться обрешетка. Решетування робиться у вигляді поперечної решітки з дощок. Нижній кінець упирається в стіну, а верхній цвяхами кріпиться до середнього брусу. Далі кріплять поперечні дошки. Розмір квадратів обрешітки роблять виходячи з розмірів листа металочерепиці таким чином, щоб лист був більше, ніж квадрат решітки.
-
Кріпиться металочерепиця. Укладання листів металочерепиці виробляють зверху вниз, починаючи з одного краю. При цьому кожен наступний лист заводять під попередній. Кріплення аркушів здійснюється за допомогою саморезов.
Зверніть увагу
При монтажі металочерепиці саморізи слід встановлювати з гумовими шайбами-прокладками для того, щоб уникнути протікання.
Корисні поради
Торці ската даху з обох сторін закривають дошками. Це надає цілісність конструкції і перешкоджає проникненню води, вітру і снігу з боків.