Puzzle — в перекладі з англійської означає «головоломка». Зараз продається величезна кількість пазлів, що складаються з сотень і тисяч фрагментів, які можна збирати не один місяць. Які ж основні правила складання пазлів?
Інструкція
- Якщо ви вирішили спробувати зібрати пазл вперше, не купуйте відразу картинку, що складається з декількох тисяч фрагментів. Оптимальне рішення для новачка — картинка, що складається з 500 деталей. Віддавайте перевагу зображенню з великими, добре промальовували деталями, не починайте свої досліди з пазлами з картин імпресіоністів. Купуйте і спеціальний килимок для складання головоломки, але якщо такої можливості немає, то підготуйте великий шматок фанери або картону. Головне, щоб потім його можна було легко перемістити, не розсипавши картинку.
- Відкрийте коробку і обережно розпакуйте поліетиленовий кульок з фрагментами пазла. Висипте детальки в окрему коробку (або в пакувальну коробку від пазла), але так, щоб їх можна було вільно перебирати.
- Виберіть з купки детальок фрагменти рамки, тобто ті, які мають одну рівну зовнішню сторону або дві (для кутів рамки). Складіть рамку, звіряючись із зображенням на кришці коробки.
- Почніть збирати саму картинку, розклавши всі шматочки за кольорами (сині — до синіх, білі — до білих), і збирайте пазл з окремих його фрагментами (будинок, дерево і т.п.). Постійно звіряйтеся з контрольною картинкою на кришці коробки. Не поспішайте прикріплювати готові фрагменти до рамки, поки всі самі значимі з них не будуть зібрані. Базовий принцип — чим більше деталей ви зможете скріпити один з одним, орієнтуючись по їх кольору і форми, тим краще.
- Скріпіть отримані фрагменти між собою і прикріпіть їх до рамки. Якщо кілька деталей залишилися незатребуваними, а в зображенні зяють «чорні діри», заповнити їх не складе труднощів. Готове зображення ви можете помістити в рамку під скло, наклеївши попередньо зібраний пазл на шматок картону, або знову його розібрати і скласти всі шматочки в коробку, щоб потім коли-небудь повернутися до цієї головоломці.