Уміння зістарити чорнило може стати в нагоді вам в різних ситуаціях. Використовується це в декоративних цілях, наприклад, при створенні фотоальбомів. Вам може знадобитися зістарити чорнило під час ігор з дітьми, адже шукати скарб за старою піратської карті — це так захопливо! Уміння зістарити документ може врятувати недбайливого співробітника від проблем на роботі. Для всіх цих цілей використовують різні способи зістарювання чорнила.
Вам знадобиться
— праска;
- Мікрохвильова піч;
- Духовка;
- Холодильник;
- Лазерний принтер;
- Ксерокс;
- Ультрафіолетова лампа;
- Губка;
- Фен;
- Кава;
- Чай.
Інструкція
- Чорнила змінюють свій вік при термічному впливі. Тому пропрасуйте списаний аркуш кілька разів праскою, пропустіть його через лазерний принтер або ксерокс. Можете на кілька секунд відправити у мікрохвильову піч. Все це допоможе написаному тексту виглядати на кілька років старше. Перед термічною обробкою документ можна помістити в умови підвищеної вологості (наприклад, залиште його у ванній кімнаті, коли зберетеся прийняти душ), це підвищить надійність даного способу.
- Допоможе і різка зміна температур. Потримайте списаний аркуш в холодильнику, а потім відправте його в духовку або мікрохвильову піч — результат не змусить себе довго чекати.
- Потріть свіжонаписані лист газетою. Краї букв змажуть, і виглядати папір буде старше.
- Потримайте папір під ультрафіолетовою лампою — вона також постарить чорнило. Якщо ви не поспішайте, можете просто покласти лист на підвіконня в добре освітленій кімнаті. Поступово сонце зробить свою справу.
- Якщо вам потрібно зістарити лист, який було нещодавно написано, покладіть декілька шарів промокашки на вашу папір, а зверху накрийте небудь важким предметом. Свіжі чорнило вбереться, і вже через добу її можна буде покласти на сонці для подальшого старіння.
- Якщо ви не збираєтеся обманювати експертизу, і состаріваніє чорнила має лише естетичну функцію, намочіть листи в каві. Залийте 4 ложки кави 250 мілілітрами окропу. Рівномірно просочіть напоєм губку і пройдіться їй по паперу. Приберіть патьоки, висушіть папір феном і точно так же обробіть з іншого боку. Заодно можна акуратно підпалити краю запальничкою, і стародавній пергамент готовий. Аналогічним способом можна обробити папір зеленим чаєм.