Як зістарити двері

Як зістарити двері

Штучне зістарювання дверей може надати завершеність інтер’єру, додати в нього родзинку, або просто стати оригінальним рішенням проблеми старих дверей. Результатом праць стане унікальний елемент декору, що імітує антикваріат і створює в приміщенні атмосферу вишуканої старовини. Весь процес займе декілька днів, а вийшов шедевр буде радувати око довгі роки.

Вам знадобиться

- Металева щітка;
- Цвяхи;
- Молоток;
- Морилка на водній основі;
- Морилка на основі уайт-спіриту;
- Губка і сталева мочалка класу 0000;
- Шеллачной грунт;
- М’яка тканина.

Інструкція

  1. Спочатку состарьте двері методом брашірованіе. Він полягає в знятті м’яких волокон з твердого шару деревини. Обробіть поверхню дверей металевою щіткою, нерівномірно знімаючи верхні волокна. Більше состарівают ті поверхні, які теоретично схильні тертю в процесі служби — область біля дверної ручки, середини двері і ділянка біля замку.
  2. Додайте подряпини, чревоточіни і подібні дефекти. Зробити це можна стамесками, тонким свердлом або цвяхами. Забийте цвях на невелику глибину, потім дістаньте його, а отримані отвори состарьте металевою щіткою, щоб воно не здавалося утворився недавно.
  3. Після брашірованіе продовжите состаріваніє, використовуючи морилку. Нанесіть на поверхню дерева основний тон морилки на водній основі. Змочіть губку у водопровідній воді, і для посилення ефекту старіння змийте морилку губкою. Краї двері, западини і тріщини при цьому змивайте менше, ніж середину і ділянки, піддані тертю.
  4. Дайте поверхні дверей досить висохнути. Нанесіть верхній шар морилки, наприклад, на основі уайт-спіриту, або лігоріна, тобто таку, яка має іншу основу щодо морилки нижнього шару.
  5. Залиште двері на ніч для повного висихання морилки. Після того, як поверхня остаточно висохне, заповніть пори деревини шеллачной грунтом, для цього підійде пензлик або губка. Грунт збереже колір незмінним в ході подальшої обробки. Щоб надати більш глибокий колір, скористайтеся кольоровим грунтом. Потім нанесіть античний віск. При цьому використовуйте сталеву мочалку класу 0000, втирайте нею віск вздовж волокон деревини. Відполіруйте поверхню м’якою тканиною.

Зверніть увагу

При проведенні брашірованіе візуально контролюйте стан деревини — якщо двері досить старі, проводите обробку в міру, щоб двері не стали мотлохом. Перш, ніж застосувати технологію брашірованіе, з’ясуйте, з якої деревини зроблені піддаються обробці дверей. Не застосовуйте брашірованіе для таких порід дерева як клен, груша, тик, вишня або бук.

Корисні поради

При состаріваніє дверей не забудьте про зовнішній вигляд кріплень, ручку дверей і замок. Зістарити їх можна, використовуючи окислюється речовини, вибирати їх слід залежно від металу, з якого зроблені кріплення. Безпечніше буде обробити металеві поверхні ковальської фарбою, вона продається в спеціалізованих магазинах, можна вибрати ту, яка створить відповідний до певної двері ефект.