Свідоцтво про народження оформляється у відділі реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) протягом місяця з дня народження малюка. До оформлення документа батькам необхідно визначитися з ім’ям своєї дитини. Проте в житті трапляється, що після реєстрації малюка батьки передумали і вирішили змінити його ім’я, або підрослому дитині не сподобалося, як його назвали. Змінити ім’я можливо, діючи таким чином.
Інструкція
- Зверніться до органів опіки та піклування з заявою, якщо ви вирішили змінити ім’я свого малюка. У цій організації необхідно отримати дозвіл на зміну його імені. Звертатися до відділу опіки та піклування потрібно обом батькам з паспортами та свідоцтвом про народження дитини. Якщо вашій дитині виповнилося десять років, необхідно взяти його з собою, оскільки в цьому випадку він повинен висловити свою згоду на зміну імені.
- Після отримання дозволу органів опіки та піклування зверніться із заявою на зміну імені дитини до відділу РАЦС. При цьому вам необхідно сплатити держмито у встановленому розмірі. Заява розглядається цією організацією протягом місяця з дня його подачі. У призначений день вам видадуть свідоцтво про зміну імені дитини.
- Напишіть заяву про зміну імені до органів РАЦС за місцем проживання або за місцем державної реєстрації народження, якщо вам виповнилося чотирнадцять років, але ще немає вісімнадцяти. В заяві має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, серія, номер і дата видачі свідоцтва про народження, нове ім’я і причини зміни імені. Вам необхідно буде сплатити держмито, реквізити вам видадуть у відділі РАЦС. Сплатити її можна в будь-якій філії Ощадбанку.
- Прикладіть до заяви ваше свідоцтво про народження, його копію, квитанцію про оплату держмита і обов’язково письмовий дозвіл обох батьків, а за відсутності батьків письмовий дозвіл опікунів чи усиновлювачів. Документи розглядаються органом РАЦС в місячний строк з дня подачі заяви.
- Підійдіть в призначений день до відділу РАЦС за отриманням свідоцтва про зміну імені. Органом ЗАГС може бути прийнято рішення про відмову в державній реєстрації. Причина відмови повідомляється в письмовій формі.
- Якщо заявнику ще не виповнилося чотирнадцять років, змінити ім’я він може тільки за заявою батьків з отриманим дозволом органів опіки та піклування.
Зверніть увагу
Якщо один з батьків заперечує проти зміни неповнолітнім, які досягли віку чотирнадцяти років, свого імені, зміна імені та реєстрація даного акта цивільного стану можлива на підставі вступив в законну силу рішення суду.