Уміння оригінально переробити відому пісню дуже стане в нагоді, якщо ви йдете на весілля або ювілей, приймаєте участь у капуснику або грі КВН, хочете зробити оригінальний подарунок друзям або близьким.
Вам знадобиться
Оригінальна запис пісні, оригінальний текст, фонограма-минусовка (без слів), блокнот.
Інструкція
- Кілька разів прослухайте обрану пісню. Досягніть того, щоб вам було легко самостійно відтворити її мелодію.
- Визначтеся зі стилем пародії. Якщо ви хочете зробити гумористичну пародію на існуючу пісню — постарайтеся вивчити текст пісні напам’ять, або хоча б запам’ятати 70% -80% тексту, це дуже стане в нагоді вам надалі. Якщо ви плануєте написати нові слова на дану мелодію — достатньо буде пробігти очима текст, щоб уявляти собі можливий розмір і ритміку вірша.
- Випишете основні теми, які повинні бути порушені у вашій пісні. Якщо це пародія на оригінал — визначте, над чим саме вам хотілося б пожартувати. Якщо ви повністю переробляєте текст і тематику пісні — визначіться, чого вона буде присвячена. Бажано вибрати тему для кожного куплета.
- Почніть накидати новий текст пісні, записуйте все приходять на розум фрази. Якщо на розум прийшли кілька вдалих рядків, а скласти такі не вдається, постарайтеся хоча б накидати можливі варіанти рим до вже придуманим словами.
- Робіть всі ваші записи в одному блокноті (роздрукований оригінальний текст можна вклеїти на перший лист). Носіть з собою блокнот і записуйте туди приходять на розум рядка. Постарайтеся якомога частіше слухати аудіозапис пісні, поки мелодія не почне крутитися у вас в голові.
- Зберіть всі шматочки воєдино. Почніть співати вийшла пісню, наспівуючи «ла-ла-ла» на місці тих рядків, які ще не дописані. Це допоможе швидше заповнити наявні прогалини новим текстом.
- Спробуйте виконати вийшла пісню в різних тональностях. Виберіть саме ту, в якій вам буде зручно заспівати її на виступі. Для того щоб переконатися, що пісня звучить добре — заспівайте її вашим друзям або запишіть свій голос, а потім прослухайте запис.
Зверніть увагу
Дієслівні рими (два дієслова, римуються між собою) менше виграшні, ніж будь-які інші. Постарайтеся римувати дієслова з іншими частинами мови.
Корисні поради
Постарайтеся так чи інакше обіграти початковий сенс пісні. Від цього виграє будь-яка переробка. Іноді оригінальний приспів настільки добре підходить за змістом, що можна ставити його без змін, переписавши тільки куплети.