Необхідність змінити юридичну адресу виникає, якщо підприємство переїжджає з одного приміщення в інше або ж закінчується договір про надання юридичної адреси і продовжити його неможливо. Число складових цієї процедури залежить від того, чи відноситься нова адреса до зони відповідальності тієї ж податкової та відділень позабюджетних фондів чи ні.
Вам знадобиться
- Протокол загальних зборів засновників з рішенням про зміну юридичної адреси або одноосібне рішення, якщо засновник один;
- Заява на реєстрацію змін до ЕГРЮЛ (форма 13 001);
- Статут підприємства;
- Запит на виготовлення копії статуту;
- Квитанції з оплати держмита за реєстрацію змін і за копію статуту;
- Договір оренди або гарантійний лист від власника і свідоцтво права власності (за законом є обов’язковими, але дуже бажані).
Інструкція
- Підготуйте необхідні документи: рішення про зміну юридичної адреси, оформлене протоколом загальних зборів засновників або одноосібним рішенням, якщо такий один, внесіть відповідні зміни до статуту.
Оформити ці папери ви можете самостійно, наприклад, скачавши зразки в інтернеті і вставивши свої дані, або звернутися за допомогою до юриста або консультанта центру розвитку підприємництва. - Заповніть заяву про внесення змін до ЕГРЮЛ форми Р13001 і його лист з інформацією про юридичну адресу і запит на виготовлення копії статуту (у ряді регіонів цей документ може не турбуватися).
- За законом надавати в податкову документи на нову юридичну адресу необов’язково. Але на практиці податківці хочуть їх бачити, так що краще мати ці папери при собі.
Укладіть з власником приміщення, яке будете орендувати, договір або візьміть у нього гарантійний лист. Прикладіть також нотаріальну копію його свідоцтва про право власності на приміщення. - Сплатіть держмита за внесення змін до ЕГРЮЛ і при необхідності за виготовлення копії статуту. Розміри мит ви можете уточнити в податковій, а документ для оплати (платіжку або квитанцію) створити за допомогою сервісу по формуванню платіжних доручень на сайті ФНС Росії.
- Подайте комплект документів до податкової інспекції. Залежно від регіону це може бути окремий реєструючий орган (в Москві МИФНС-46) або та ж, де ваша фірма перебуває на обліку як платник податків.
Якщо все гаразд, на шостий робочий день після подачі документів ви можете забрати свідоцтво про реєстрацію змін та виписку з ЕГРЮЛ. - З цими документами та рішенням про зміну юридичної адреси відвідайте орган статистики і отримаєте нові коди.
Якщо ваш новий адреса відноситься до зони відповідальності тієї ж податкової, на цьому процедура завершена. - В іншому випадку доведеться відвідати всі позабюджетні фонди (пенсійний, обов’язкового медичного страхування та соціального страхування) і спочатку зняти організацію з обліку за колишньою адресою, потім — поставити по новому.