Технологія зміцнення цегляної стіни залежить від її стану. Якщо на ній є вертикальні тріщини, що проходять через всю стіну, то причиною цього, швидше за все, є розрив фундаменту. У цьому випадку буде потрібно його ремонт. Якщо ж такі тріщини відсутні, надійно укріпити стіну допоможе її оштукатурювання з армуванням дротом або сіткою Рабица.
Вам знадобиться
— піщано-цементний розчин;
- Сітка Рабиця або сталевий дріт;
- Цвяхи або дюбелі;
- Будівельний інструмент.
Інструкція
- Підготуйте стіну під оштукатурювання. Очистіть її від бруду, пилу, патьоків розчину, видаліть зі швів розчин на глибину близько 10 мм.
- Забийте в шви цвяхи або дюбелі таким чином, щоб їх капелюшки виступали над поверхнею стіни приблизно на 20 мм, а відстань між ними у вертикальному і горизонтальному напрямку було 70-100 мм.
- Закріпіть на стіну сітку Рабиця з розміром осередку 50-80 мм, прив’язуючи її дротом до забитих цвяхах. При прив’язуванні робіть дротом кілька обертів навколо цвяха і прикручувати до нього сітку. Її потрібно кріпити до кожного цвяху, тільки в цьому випадку може бути забезпечене міцне з’єднання штукатурки із стіною.
- Якщо сітка Рабиця відсутня, можна здійснювати армування дротом діаметром 2-2,5 мм, намотуючи її на цвяхи таким чином, щоб вона утворила сітку з осередками, розміри розміри яких відповідають відстані між цвяхами.
- Особливу увагу приділіть армуванню кутів. Сітка або дріт тут не повинні мати розривів, утворюючи суцільне перекриття кута. Це допоможе забезпечити монолітність кутовий зони.
- Після армування оштукатурьте стіну піщано-цементним розчином із співвідношенням 1:3 або 1:4 (цемент: пісок). Товщина шару штукатурки повинна бути такою, щоб капелюшки цвяхів і сітка або дріт повністю ховалися в ній.
- Якщо цегляна стіна втрачає вертикальність, зміцнити її можуть так звані опорні стіни у формі трикутника або трапеції, що встановлюються перпендикулярно зміцнюється стіні із зовнішнього боку. Такі стіни встановлюються в підвалах будинків, щоб компенсувати зовнішнє тиск грунту на підвал.
- Щоб встановити опорну стіну, закладіть під неї фундамент на одну глибину з фундаментом стіни. Щоб забезпечити зв’язок нового і старого фундаментів, забийте в останній ряд анкерів, зв’язавши їх з арматурою нового фундаменту. Висота і довжина опорних стін (сторони трикутника або трапеції), а також їх кількість не регламентуються, ці параметри залежать від конкретних умов.
Зверніть увагу
Армоване оштукатурювання дуже добре зміцнює стіну. У деяких випадках його виявляється достатнім для того, щоб запобігти руйнуванню стіни навіть у разі розриву фундаменту. Проте якщо і на оштукатуреній стіні з’являться тріщини, це це буде означати, що потрібен капітальний ремонт фундаменту з риттям траншеї навколо нього, установкою опалубки, укладанням арматури і заливкою бетонного розчину.