Виконання домашніх завдань — обов’язкова умова шкільної успішності. Але не всі діти готові після уроків знову сідати за уроки. Щоб навчання не перетворилася на покарання, необхідно виробити певний режим дня для школяра.
Інструкція
- Домогтися від дитини дисципліни можна тільки послідовністю дій і чітким режимом дня. Дітям важливо знати, що вони будуть робити сьогодні. Так вони відчувають себе більш захищено. Тому дорослим необхідно розділити навчальний день на час відпочинку і додаткових занять і на час приготування домашніх завдань. Причому дитина обов’язково повинен розуміти, що уроки робити все одно доведеться. Зараз він дивиться телевізор, через 30 хвилин він його вимикає і починає займатися. Якщо ваша прохання не почута, то вам самим треба телевізор вимкнути й дитину за стіл посадити. Пара таких днів, і він все сам прекрасно засвоїть. Якщо буде дотримуватись встановлений режим дня, то буде простіше контролювати час.
- Після шкільних занять у дитини має бути вільний час для повноцінного відпочинку. Дитина повинна обов’язково пообідати, потім відпочити. Причому деякі молодші школярі після обіду можуть і спати лягати. Значить, дитина в школі втомлюється і йому необхідний час відновитися. Інші діти можуть просто байдикувати біля телевізора чи грати в іграшки. Але це нам здається, що їм нема чого робити. На їхню думку, вони зайняті дуже важливими справами. Відведіть на відпочинок дитині 2 години.
- Після відпочинку можна і за уроки сідати. Починайте з найскладніших предметів — російської мови чи математики. Такі предмети вимагають час на підготовку, а завантажені додатковими заняттями діти його часто не мають. Тому основні предмети необхідно виконувати вдома в першу чергу. Все решта — в міру можливості. Всі складні моменти завдань ви повинні обговорити разом з дитиною. Спочатку він повинен записати все в чернетку, а переписувати тільки після вашої перевірки. І хоча діти дуже не люблять писати одне і те ж кілька разів, тільки таким чином можна домогтися акуратності в зошитах. Адже за одну помарку або виправлення можуть знімати по 0,5 бала.
- Якщо дитина сильно зайнятий на позакласних заняттях або спортивних секціях, у нього залишається мало часу на домашні завдання. Але робити їх все одно потрібно. Тут необхідно не перейти межу і не робити їх за дитину, мотивуючи, що він тепер втомлюється. Ваша ведмежа послуга зіграє в майбутньому погану роль — у дитини може проявитися необов’язковість у справах і вчинках. Ви можете допомагати, вчити разом вірші або готувати доповідь, коли ви разом їдете в транспорті. Використовуйте будь-яку вільну хвилину для виконання уроків.