Щоб кактуси цвіли, необхідно доглядати за ними чітко за календарем. Звичайно, кактуси — рослини невибагливі, проте вони чутливі до зміни сезонів. За «дотримання режиму» вони віддячать вам цвітінням.
Вам знадобиться
Вода, освітлення, добрива
Інструкція
- У січні кактуси перебувають у стані спокою, полив майже не проводиться. Слідкуйте за станом рослин — не з’явилися на них ознаки хвороб або шкідників? Найбільш важкий місяць — лютий. Рослини ослабли і, щоб їх «підбадьорити», можна почати пересадку в більш насичену грунт. Звертайте увагу на стан коренів. Не поливайте кактуси після пересадки.
- У сонячні дні березня можна обприскувати кактуси теплою водою і починати трохи більше поливати. Для того, щоб рослини звикли до зміни пір року, спочатку рекомендується легке притінення в полудень. Можна продовжувати пересадку. Багатьом кактусам для компактної форми зростання буде потрібно обрізка. У квітні у деяких кактусів вже можуть почати з’являтися бутони. Рослини можна злегка підгодувати. У травні кактуси притіняти вже не варто. У багатьох з’являються бутони, і тепер пересаджувати ці кактуси можна тільки після отцветенія. З середини травня в хмарні дні кактуси слід виносити на свіже повітря.
- При правильному догляді в червні більшість видів буде знаходитися в основному періоді росту і цвітіння. Триває цвітіння і в липні. У серпні можна додати в горщики з кактусами калійні та фосфорні добрива. У вересні підгодівлі припиняють, а полив зменшують.
- У жовтні та листопаді поливати слід ще менше. У грудні знову настає зимовий спокій, під час якого треба перевіряти, чи не захворіли чи рослини. У цей період особливо небезпечний борошнистий червець, з яким борються за допомогою маленької жорсткої кисті, змоченою інсектицидом або розведеним спиртом.
Корисні поради
У домашніх умовах кактуси найкраще розміщувати на вікнах.