Як змусити себе рухатися

Як змусити себе рухатися

Здорова фізична активність говорить про шанобливе ставлення до свого тіла. Багаторічна звичка до малорухливого способу життя рано чи пізно призводить до руйнування здоров’я. Якщо не хочеться рухатися, то проблему краще вирішувати комплексно, починаючи з внутрішнього настрою.

Інструкція

  1. Визначте надихаючу мету. Вона не повинна бути далекою. Не думайте зараз про те, як стати чемпіоном міста зі стрибків з жердиною. Для початку ви повинні в принципі навчитися щодня рухатися. Необхідна нова життєва звичка. Тому мета може звучати так — займатися всього по 7 хвилин, але кожен день.
  2. Складіть програму досягнення мети. Помилково відразу робити все по максимуму. Паровоз не розганяється за 1 секунду до 50 кілометрів на годину. Йому потрібен час, щоб набрати швидкість. Ви теж починаєте з нуля, тому є деяка інерція. Запишіть у своїй програмі, як будете йти до мети поступово.

    Якщо виходити з мети 1-го кроку, то ви можете написати в програмі занять — займатися перший тиждень по 1 хвилині на день. Другий тиждень — по 2 хвилини в день. І так далі, поки не прийдете до своєї мети. Такий темп занять може здатися смішним. Насправді, все серйозно. Ви отримаєте нову звичку, а потім завжди зможете збільшити навантаження. Пам’ятайте про те, що звичка формується не відразу, потрібно багаторазове повторення.
  3. Підкріпіте свій намір живими прикладами. Виберіть вид спорту, який вам подобається. Подивіться на спортивних сайтах, хто є видатним спортсменом. Знайдіть про нього більше інформації. Нехай він стане вашим прикладом і натхненням. Роздрукуйте фотографію і помістіть на своєму столі. У вас інші цілі, не як у цієї людини. Але важливий сам факт занять, тут ви «на одному полі».
  4. Визначте для себе нагороду. Нехай за проміжні досягнення будуть якісь заохочення. Тиждень виконали свою програму — нагородите себе чимось приємним. Заздалегідь продумайте, що це може бути і запишіть як примітка до програми.
  5. Подивіться на тих, хто не рухається. Вийдіть на вулицю і спостерігайте за різними людьми. Ви без зусиль знайдете багато прикладів, яким не треба наслідувати. Згадайте, як виглядає ваш спортивний натхненник. І як виглядають ці люди. На кого вам хочеться бути схожим більше? Запам’ятайте свої почуття з цього приводу.
  6. Почніть діяти. Просто йдіть за своєю програмою занять.
  7. Пройдіть кроки заново, ускладнивши завдання. Ви обов’язково повинні досягти мети, яку перед собою ставили. А потім мету треба ускладнити. Але знову ж — йдіть цим шляхом без поспіху.

Зверніть увагу

Небажання щось робити часто пов’язано з неправильною навколишнім оточенням. Що ви робите замість того, щоб рухатися? Дивіться телевізор? Тоді позбудьтесь телевізора, просто продайте його. Здоров’я дорожче.

Корисні поради

Зверніть увагу на людей з обмеженими можливостями. Деякі з них займаються спортом, навіть перебуваючи в інвалідному візку або ж не маючи рук і ніг. Серед них навіть є олімпійські чемпіони.