Пошук загубилися в квартирі ключів може зайняти кілька годин, і навіть після цього не увінчатися успіхом. Полегшити цей праця допоможе звуковий брелок. Він реагує на високочастотний звук і відповідає на нього переривчастим сигналом.
Інструкція
- Придбавши звуковий брелок, надягніть всі ключі на його кільце, або переставте на нього вже наявне. Якщо батарейки поставляються в окремому відсіку упаковки, переставте їх в батарейний відсік брелока, дотримуючись полярності. Якщо ж вони вже встановлені туди, витягніть через щілину в кришці відсіку пластмасовий язичок, розмикаючими ланцюг. З цього моменту прилад готовий до роботи.
- Перевірте, як працює звуковий брелок. Встаньте на відстані в два-три метри від нього і голосно свисну. Якщо ви не вмієте свистіти, використовуйте свисток, дзвіночок (чим він менший, тим краще). Може підійти досить гучний музичний інструмент, якщо зіграти на ньому високу ноту. На кожен сигнал брелок повинен відповісти переривчастим писком або серією трелей.
- Перевіряйте таким чином працездатність приладу як мінімум кожні півроку. Якщо він почне реагувати на високочастотні звуки невпевнено, або зовсім перестане працювати, замініть у ньому батарейки. Використовуйте, в залежності від його моделі, три або чотири елементи AG13. Вони аналогічні тим, що використовуються в найдешевших лазерна указка. При їх установці дотримуйтесь полярності. Використані елементи здавайте в пункти прийому, наявні при багатьох ДЕЗах.
- Якщо брелок із ключами загубився в межах квартири, видайте високочастотний звук будь-яким описаним вище способом по черзі в кожній з кімнат, в передпокої, кухні. У разі якщо визначити на слух, звідки почувся відгук, не вдалося, повторюйте спробу до тих пір, поки ключі не знайдуться.
- Звуковий брелок можна пристосувати і для пошуку інших часто губляться предметів, наприклад, пульта від телевізора. Для цього склейте між собою корпусу обох приладів таким чином, щоб у них як і раніше можна було міняти батарейки, і не були загороджені ні кнопки пульта, ні отвори мікрофону і звуковипромінювача брелока (нерідко вони поєднані у вигляді єдиного п’єзоелектричного перетворювача, що володіє оборотністю).
Зверніть увагу
Радіус дії брелока обмежений. Він непридатний для пошуку предметів, що загубилися далеко.