Людство за кілька тисячоліть власної історії створило десятки тисяч книг. Всесвітня мережа дозволяє знайти будь-яку з них за лічені хвилини — треба лише ввести автора і назву твору. Втім, можна не знати навіть цього, але пошук займе трохи більше часу.
Інструкція
- Зберіть те, що вам відомо про книгу, в схему. Візьміть щось головне (героя, місце дії, епоху, жанр) і напишіть в середині листа. Відведіть в різні боки кілька стрілок до інших відомим вам фактам: наприклад, «головний герой: чарівний — доктор — одружений». Максимально докладна схема допоможе вам систематизувати інформацію і займатися пошуком більш конкретно.
- Використовуйте слова схеми як теги. Існує безліч онлайн-бібліотек і сайтів з обміну думками, на яких для кожної книги розроблена індивідуальна сторінка з описом, рейтингом і коментарями. Прикладом такого сервісу є сайти imhonet.ru і koob.ru.
- Зайдіть на сайт і в полі пошуку введіть набір ключових слів, які можуть характеризувати твір: жанр, характеристика головного героя, місце дії або важливі деталі. Так, запит «доктор, диявол» на imhonet цілком виразно вкаже користувачеві на «Фауста» Гете.
- Використовувати ключові слова можна і в стандартних пошукових системах. При цьому знайдені результати часто виявляються точніше, т.к. спираються не тільки на опис книг, а й на їх реальний зміст. Показовим прикладом є запит «молоко, жорстокість, Бетховен»: слова не характеризують твір безпосередньо, а тому профільними сайтами не розпізнаються. Однак Google першій же посиланням виводить сторінку фільму «Заводний Апельсин».
- Зверніться по допомогу на форуми. Намагайтеся вибрати спільнота підходящої тематики (не шукати ж жіночі романи на сайті любителів фантастики) й максимально ретельно описати все, що вам відомо про книгу (знову ж — спираючись на складену раніше схему).
- Запитайте про книгу у користувачів сайтів-запитальників, на кшталт «Ответи@Mail.ru». Гідність подібних проектів в тому, що вони збирають в собі людей з широким колом інтересів, тому ймовірність, що книга буде знайдена, досить висока.