Лексика, що прийшла зі сфери комп’ютерних технологій, все частіше чується в звичайному житті. Починаючому користувачеві складно розібратися в безлічі термінів, та й досвідчений комп’ютерник часто забуває «теорію» і не може сказати, як називається та чи інша кнопка.
Інструкція
- Контекстне меню — список функцій, які доступні для даного документа, файлу, сайту і т.д. Іншими словами, це перелік дій, доступних для користувача і забезпечують йому зручну роботу за комп’ютером. Контекстне меню відображає цілі роботи з документом в даний момент, тобто відповідає контексту ситуації. Відповідно, кожен файл представляє унікальне контекстне меню.
- Викликати контекстне меню можна різними способами. У першу чергу зверніть увагу на спеціальну кнопку, створену для відображення додаткових функцій і дозволених дій з файлом. У нижній частині будь-якої комп’ютерної клавіатури, між клавішами «ALT» і «CTRL», знаходиться кнопка з намальованою на ній табличкою і покажчиком миші. Це і є кнопка виклику контекстного меню. Ви можете користуватися їй як при виділенні ярликів різних програм і документів, так і всередині відкритих програм, наприклад, Microsoft Word. При цьому кнопка буде відкривати контекстне меню, відповідне ситуації.
- Якщо вам зручніше працювати мишкою, ви можете запитувати контекстне меню кліками. Наведіть мишку на документ, з яким хочете працювати. Виділіть його лівою кнопкою миші. Натисніть на виділену область правою кнопкою миші, і перед вами відкриється контекстне меню. Якщо ви виділите одночасно кілька елементів, контекстне меню запропонує список дій, які ви можете зробити з даними ярликами та документами, навіть якщо вони не є однотипними, наприклад, копіювати або видалити.
- Любителі ноутбуків і нетбуків рідко користуються мишкою, оскільки її функції виконує вбудований тачпед. Він являє собою область для контактного руху пальців і дві кнопки, що замінюють праву і ліву клавішу миші відповідно. Таким чином, запросити контекстне меню за допомогою тачпед можна, натиснувши на виділену область його правою кнопкою.