Прибуток до оподаткування є основною величиною, яка визначається при складанні звіту про прибутки і збитки за формою № 2. Вона складається з доходів підприємства від продажів за вирахуванням сум операційних і позареалізаційних витрат і доходів.
Інструкція
- Обчисліть суму операційних доходів і витрат, які відображають надходження і платежі підприємства, які викликані веденням господарських, виробничих та фінансових операцій протягом звітного періоду. До операційних доходів відноситься виручка від продажів, надходження орендних платежів, відсотки за вкладами і виданими позикою, комісії та інші грошові надходження. Витрати характеризуються грошовими витратами на виробництво продукції, управління компанією, сплату податків, виплату відсотків за кредитами, реалізацію товару та інше.
- Визначте суму внереалізованних доходів і витрат підприємства. До них відносять: сплачені та отримані штрафи, пені, неустойки та інші економічні санкції; відсотки і доходи, отримані від сум, що знаходяться на депозитних і розрахункових рахунках; курсові різниці; списана дебіторська і кредиторська заборгованість; збитки від стихійних лих; судові витрати; прибутку та збитки минулих років та інше.
- Внесіть операційні та внереалізованних доходи і витрати у відповідні рядки 060, 070, 080, 090 і 100 звіту про прибутки і збитки за формою № 2.
- Розрахуйте прибуток або збиток підприємства, отриманий за звітний період від продажу. Заповніть для цього звіт за формою № 2. У рядку 029 вкажіть валову виручку, яка дорівнює сумі величин зазначених на кредиті рахунку 90.1 «Дохід» за вирахуванням податків, акцизів, мита і собівартості реалізованої продукції. У рядок 030 вносяться комерційні витрати підприємства, а рядок 040 — управлінські. Після цього в рядку 050 вказується сума прибуток від продажів, яка дорівнює рядку 029 за вирахуванням рядків 030 і 040.
- Знайдіть прибуток до оподаткування та занесіть результат в рядку 140 звіту. Для цього необхідно до значення рядка 050 додати рядок 060, 080 і 090 і відняти рядки 070 і 100.