Як знайти в лісі гриби


 

Щоб не ходити без толку по лісі, дізнайтеся наперед, де в цей час і які гриби ростуть. Не сумуйте вдома, здобувайте інформацію і беріть місткі кошики. Кілька років практики в збиранні лісових дарів забезпечать вам звання досвідченого грибника і майстри «тихої» полювання.


Інструкція

  1. Постарайтеся встати раніше, інакше всі гриби зберуть місцеві жителі і дачники. Не в кожному лісі ростуть гриби, тому вам потрібно дізнатися, де вони є в вашому регіоні. Цю інформацію можна отримати у досвідчених «мисливців», ще краще піти за видобутком разом з ними.
  2. Приготуйте одяг, що підходить для тривалих прогулянок по лісу. У тінистих місцях часто буває досить вогко і взуття потрібно надягати непромокальну, щоб не повернутися із застудою. Виберіть щільну вітровку, яка захистить від дощу і вогкості, надіньте джинси або спортивні штани.
  3. Ліси з високою травою, де немає ярів і горбків, не підходять для «тихої» полювання. Чи не ходите і в ялинових борах, туди проникає так мало світла, що рослинності внизу практично немає.
  4. Вам потрібен березово-сосновий ліс з нерівним рельєфом і хорошою підстилкою з перегною і старого листя. Цей шар є прекрасним живильним середовищем для різних грибів. Ви навіть відчуєте запах грибів, коли ввійдете туди. На горбках люблять селитися біляки. Але це хитрі гриби, вони виростають, маскуючись під нерівності горбка, виявити їх можна лише досвідченим оком.
  5. Міняйте кут зору частіше, щоб «зловити» хитрунів. Нахиліться, присядьте і пройдіть в іншу сторону — ви виявите немало цікавого там, де вже пройшли.
  6. Підосичники і підберезники НЕ туляться саме під однойменними деревами, вони розійдуться по всьому лісу і підіймаються на пагорби і пагорби. Пагорби краще освітлені і прогріті, тому грибниці охоче розвиваються. Знайдіть кущі брусниці, в них теж можна знайти підберезники та інші гриби.
  7. Прямо біля проїжджої дороги ви можете виявити цілий асортимент грибів не дуже цінних, наприклад, лисички або сироїжки. Не забувайте про вірну прикмету — знайшли один гриб, значить, є велика ймовірність знайти ще.
  8. У високому чагарнику грибів не шукайте, не буде їх і на випалених сонцем ділянках соснових лісів. Але й сам похід у ліс — це задоволення і насолоду від єднання з природою, тому не турбуйтеся, якщо нічого не знайшли. Майстерність прийде з досвідом, поспілкуйтеся з лісом і він розкриє вам свої таємниці.