Бухгалтерський облік на підприємстві вимагає особливої уваги до документації, роботі з нею, а також точності проведення підрахунків. Від роботи аналітиків і бухгалтерів залежить не тільки поточний стан справ, але й те, як підприємство буде планувати свої доходи і витрати, обсяг випуску продукції і т.д. Саме тому в основі перспективних розрахунків лежить визначення валового прибутку.
Інструкція
-
Розрахуйте виручку від продажу товарів, робіт, продукції, послуг (виключивши ПДВ, акцизи та інші подібні обов’язкові платежі). Виручка складається із суми, обчисленої грошима, яка дорівнює надходженню грошових коштів та іншого майна, а також величини дебіторської заборгованості.
-
Майте на увазі, що якщо ви здійснюєте продаж товарів і послуг, виконуєте роботи і т.д. на умовах комерційного кредиту, який надається у вигляді розстрочки та відстрочення оплати, то до бухгалтерського обліку виручка приймається у всій сумі дебіторської заборгованості.
-
Також зверніть увагу, що величину надходжень і (або) дебіторську заборгованість за договорами, виконання зобов’язань за якими передбачається не грошовими коштами, до бухгалтерського обліку приймаємо по вартості товарів, що підлягають отриманню юридичною особою або вже отриманих.
-
Вартість товарів, які організація отримала чи отримає незабаром, встановлюється виходячи з ціни, яку в порівнянних обставин організація зазвичай визначає в якості вартості аналогічних цінностей. Пам’ятаєте, в розрахунку ми не відображаємо отримані аванси, а також суми, які надійшли в якості завдатку або застави. Не забувайте враховувати всі знижки (або накидки), які надала організація згідно з відповідними договорами. Освічені резерви сумнівних боргів, виходячи з правил бухгалтерського обліку, на величину виручки не впливають.
-
Розрахуйте собівартість проданої продукції, товарів, послуг, робіт. Тут ми відображаємо суму витрат, пов’язаних із звичайними видами діяльності (виготовлення продукції, її продаж, продаж і придбання товарів). Подібними витратами можна вважати витрати, що виникають в результаті надання послуг і виконання робіт.
-
Зверніть увагу, що собівартість напряму залежить від виду діяльності фірми. Для фірм, що займаються виробництвом — це собівартість реалізованої готової продукції; для фірм, що надають послуги — всі витрати, які пов’язані з виконанням цих послуг; для торгових фірм — покупна вартість реалізованих товарів.
-
Відніміть тепер від отриманої нами виручки від реалізації товарів, робіт, послуг, продукції отриману собівартість реалізованих товарів, послуг, робіт, продукції, і ми отримаємо шукану валовий прибуток.