Шкільні задачки часто прігождаются нам у житті, але що робити, якщо на уроці було не до складань-вирахувань. Згадувати разом з нами. Наприклад, як знайти ділене.
Інструкція
- Розподіл — дію зворотне множенню. І якщо множення тотожне багаторазовому складанню, то розподіл — багаторазового вирахуванню.
Наприклад: 120: 60 = 2 - У розподілі присутній три компоненти: ділене (120) — число, яке ділять (зменшують), дільник (60) — число, на яке ділять, приватне (2) — число, отримане в результаті поділу.
Основні правила розподілу натуральних чисел:
- Ділити на нуль не можна;
- Якщо розділити будь-яке число на одиницю, отримаємо це ж число;
- Якщо розділити будь-яке число на нього ж, отримаємо одиницю;
- Якщо розділити будь-яке число на нуль, отримаємо нуль;
- Щоб знайти дільник, треба ділене поділити на приватне;
- Щоб знайти ділене, треба дільник помножити на приватне;
- Приватне показує у скільки разів ділене більше дільника. - Проте не всяке натуральне число ділиться на інше без залишку. У таких випадках застосовується розподіл із залишком. Ось основне правило такого розподілу:
- Ділене (а) дорівнює добутку дільника (p) і неповного приватного (q), складеного з залишком (r): a = p * q + r, причому залишок дожжен потрапляти в інтервал від 0 до p, взятого по модулю. - Так само існує кілька правил, що дозволяють визначити, чи ділиться дане число на заданий дільник.
- Ділення цілих чисел здійснюється за тими ж правилами, що і натуральних, але в розподілі беруть участь модулі чисел, знак діленого визначається за правилом. Однак при розподілі із залишком, в деяких випадках залишок виявляється того ж знака, що і ділене чи дільник (наприклад, -11: (-7) = 1 із залишком (-4)).