У країнах Європи страховий продукт вже став нормою життя, в Росії ж до нього ще звикають. Страховий агент виступає не тільки в ролі представника своєї компанії, але і, найчастіше, виконує роль вчителя, першоджерела.
Вам знадобиться
- Наполегливість і цілеспрямованість;
- Знання та комунікабельність;
- Впевненість у собі;
- Вміння вести розмову;
- Візитки.
Інструкція
- Знайти клієнта страховому агенту з часом стає складніше, оскільки з’являється безліч конкурентоспроможних компаній, в яких пропонують схожі послуги за схожими розцінками. Як же в таких умовах сподобатися потенційному клієнту? Перше і найважливіше — зовнішній вигляд. Незалежно від того, чоловік чи жінка, страховий агент завжди має виглядати презентабельно і акуратно, але ні в якому разі не надто шикарно. Красиво і стильно одягнений чоловік може завести розмову як зі звичайною домогосподаркою, так і з бізнесменом, директором великого підприємства. Підберіть кілька варіантів костюмів.
- Можна виглядати ідеально, але не укласти жодного договору страхування. Причина в непевності. Потрібно навчитися заволодіти увагою потенційного клієнта, захопити бесідою, підштовхнути до думки про необхідність страхування того чи іншого об’єкта, цінності, життя. Страховий агент, в першу чергу, хороший психолог. Вчіться спілкуватися з людьми, не бійтеся підходити до людей, відчувайте себе впевнено під час бесіди.
- Навчіться підкреслювати переваги страхування саме у вашій компанії перед іншими, не ображаючи при цьому конкурентів. Знання всіх тонкощів страхового продукту, вміння пояснити будь-яку тонкість, знайти аргументи на користь покупки поліса — головне завдання страхового агента. Вчіться говорити переконливо і у справі, тренуйтеся непомітно відводити розмову в потрібне русло страховику. Тренуйтеся оперувати своїми знаннями та життєвими фактами.
- Ідеальне завершення діалогу між потенційним клієнтом і страховим агентом — підписання договору страхування. Для здійснення угоди потрібно не тільки вміти і чинити правильно під час знайомства, але й зуміти не дати людині передумати. Більше 90% угод укладається при першій зустрічі. Відрепетируйте можливі варіанти.
- Навіть якщо бесіда закінчилася, а клієнт так і не захотів придбати поліс, не варто зневірятися. Попрощайтеся з людиною, залиште візитку з особистим номером телефону і запропонуйте подзвонити, якщо знадобляться послуги страхового агента. Тільки в тому випадку, якщо бесіда закінчилася на приємною хвилі, є ймовірність, що співрозмовник ще стане клієнтом агента.
Зверніть увагу
Не втрачайте зв’язку з клієнтами, які підписали договір страхування. Вітайте зі святами, будьте в курсі їхнього життя. Сьогодні він застрахував будинок, а завтра купить машину. Зробіть так, щоб клієнт не пішов за страховкою до іншого агенту.
Корисні поради
Не бійтеся спілкуватися з потенційними клієнтами, якщо ви хвилюєтеся, людина теж це відчуває.