Правильність розрахунку обсягу виробництва продукції забезпечує раціональне планування роботи будь-якого виробництва, а також служби збуту і постачання. Крім того, така процедура допомагає об’єктивно оцінити потужність підприємства / організації в натуральному вираженні і в грошовому еквіваленті.
Вам знадобиться
- Бухгалтерська звітність.
Інструкція
- Розрахуйте грошове вираження двох сум — обсяг готової продукції на початок звітного періоду і на момент його завершення. Для здійснення цієї операції запозичте показники з бухгалтерської статистичної звітності, яка складається організацією або підприємством для комітету статистики того регіону, де воно працює.
- Знайдіть у грошовому вираженні різниця загальної суми виробництва за звітний період і залишку виробленої продукції. Отриманий результат буде відповідати обсягу виробництва продукції.
- Знайдіть обсяг готової продукції в натуральних одиницях. Подібний процес розрахунку нескладно стандартизувати. Для цього складіть такі величини як кількість випущеної готової продукції, кількість її вихідних залишків, кількість реалізованої готової продукції і кількість залишків готової продукції на момент початку звітного періоду.
- Так як вищевказаний розрахунок є відносним, для отримання більш точного та коректного значення додайте до виручки від реалізації виробленої продукції розраховану вище різницю між загальною сумою виробництва за звітний період і залишком виробленої продукції.
- Щоб отримати максимально точний показник, індексують вище позначений результат на відсоток, який відображає цінові зміни на вироблену протягом звітного періоду продукцію.
Зверніть увагу
Від правильності розрахунку обсягу готової продукції в грошовому вираженні залежить раціональність складання плану її збуту через наявну дистриб’юторську мережу, а також грамотність розширення цієї мережі.
Корисні поради
Динаміка зміни обсягу виробництва продукції відстежується за графіком зростання / падіння виручки підприємства або організації в звітний час. Цей графік вибудовується на підставі даних, зазначених у формі № 2 бухгалтерської звітності. Інформація береться за два звітні роки або більш значний період.