Щоб знайти перевірочне слово, необхідно знати алгоритм, який можна розділити на три етапи. Помилки, пов’язані з написанням перевіряються слів, найпоширеніші, бо не мають чітких регламентують правил і норм.
Вам знадобиться
Збірки з дидактичним матеріалом для розвитку навичок підбору перевірочних слів
Інструкція
- У орфографії існує основне правило для перевірки ненаголошених голосних у слові. Для перевірки безударную голосну в слові, треба змінити слово так чи підібрати таке однокорінне слово, щоб ненаголошений голосний став ударним. Наприклад: трава — трави, копиці — стіг.
- Однак крім таких досить простих і поширених слів в шкільну програму включені слова, які не завжди розпізнаються як перевіряються. У деяких випадках необхідно враховувати процеси відбуваються в слові, наприклад, чергування приголосних: поглинати — ковтка.
У таких випадках потрібно пояснювати лексичне значення слова.
Заколисувати — співати пісню при закачуванні дитини: баюшки-баю. З казках живе кіт Баюн, він так бает (розповідає) казки, що слухачі засипають.
Насолоджуватися — відчувати задоволене стан, коли солодко на душі. - Існують фонетичні омоніми (омофони), такі слова вимовляються однаково, але мають різне лексичне значення, тому ненаголошені голосні в корені у них разние.Чтоби правильно підібрати перевірочне слово до таких слів, необхідно враховувати лексичне значення слова.
Примиряти друзів — приміряти костюм (встановлювати мир чи міряти), посивіти від старості — посидіти на лавці (зробився сивий чи сіл), розрядити рушницю — розрідити моркву на грядці (вийняти заряд або зробити рідкісним).
Зверніть увагу
Коріння з чергуються голосними перевіряти наголосом не можна!
Корисні поради
-Переконайтеся, що дане слово з ненаголошеній гласною.
-Визначте лексичне значення слова.
-Підберіть однокорінне перевірочне слово.
-Переконайтеся, що голосна в ньому під наголосом. А для цього чітко промовте слово і прислухайтеся до нього.