Ремонт, переїзд, фарбування об’єкта — все це потребує обчислення площі. Не гріх згадати шкільну програму.
Інструкція
- Згадаймо, що таке площу.
Площа — це міра плоскої фігури по відношенню до стандартної фігурі. Або позитивна величина, чисельне значення якої має такі властивості:
• Якщо фігуру можна розбити на частини, які будуть простими фігурами, то площа такої фігури дорівнюватиме сумі площ її частин
• Площа квадрата зі стороною, яка дорівнює одиниці виміру, дорівнює одиниці
• Рівні фігури мають рівні площами
З цих правил слід, що площа це не конкретна величина, тобто площа дає тільки умовну характеристику будь-якої фігури. Коли необхідно знайти площу довільної фігури, то потрібно обчислити, скільки квадратів зі стороною (яка дорівнює одиниці), ця фігура в себе може вмістити. - Приклад:
Візьмемо фігуру — прямокутник, такий, у якому квадратний сантиметр укладається в шість разів. Тоді площа такого прямокутника буде дорівнювати — 6 см2.
Якщо взяти більш складну фігуру, наприклад, трапецію, то вийде що: Якщо трапеція такої величини, що квадратний сантиметр укладається в неї тільки два рази, а третя частина не влазить цілком і залишається невеликий трикутник. Щоб виміряти площа цього залишився трикутника потрібно застосувати до нього частки квадратного сантиметра, можна взяти міліметр. Правда, цей спосіб для складних фігур не дуже зручний. Тому для обчислення площі різних фігур існують різні формули. Якщо потрібно обчислити площу конкретної фігури, то можна взяти підручник з геометрії і згадати матеріал, який колись проходили в школі.
Так, формула площі куба: площа куба дорівнює числу граней помножене на площу грані, тобто 6 * a2