Для проходження практики студенту не завжди пропонують цікаві варіанти. З іншого боку, навчальні заклади дають можливість самостійно знайти собі місце для практики. Тут треба постаратися, адже проходження практики під керівництвом хорошого наставника може вплинути на подальше працевлаштування.
Інструкція
- Складіть список цікавих підприємств. Це компанії, на яких можна пройти практику не формально, але з користю для майбутньої кар’єри. Список компаній можна взяти зі звичайного телефонного довідника організацій.
- Відсортуйте список за ступенем важливості. Найкраще влаштовуватися на практику в ту фірму, в якій хотілося б працювати після отримання диплома. Не завжди бажане співпадає з дійсним, тому доведеться враховувати й інші можливі варіанти. Щоб відсортувати список, знадобиться вивчити ситуацію на ринку.
Де працюють найкращі фахівці? — Відповідь на це питання важливе, адже практикуватися бажано під керівництвом хорошого наставника. Де є перспективи професійного та кар’єрного росту? Які підприємства беруть на роботу випускників? Ставте собі різні питання і відсортуйте список в залежності від отриманих відповідей. Якщо не вистачає інформації про підприємства, треба розпитувати людей, які володіють такою інформацією. - Підготуйтеся до розмови про проходження практики. Ви повинні чітко знати, чого хочете і вміти донести ці наміри до відповідальних осіб компаній. Складіть список ваших знань, навичок та особистих якостей, які може використовувати підприємство, поки ви будете на ньому проходити практику.
Мисліть з точки зору вигод, які отримає компанія. Ви повинні переконати людей у тому, що з вами варто мати справу. Відсортуйте список — від найсильніших аргументів до менш сильним. Перед дзеркалом уявіть себе незнайомій людині, користуючись першими кількома пунктами списку. Репетирують до тих пір, поки не будете готові до розмови. - Проведіть необхідні зустрічі. Дійте за списком, отриманим на 2-му кроці. Не обов’язково відразу зустрічатися з керівниками підприємств. Можна поговорити з співробітниками відділу, в якому ви хочете працювати. Можливо, хтось побажає бути вашим наставником. Тоді ця людина сама переконає керівництво взяти вас на практику.
- Повторюйте попередній крок до тих пір, поки не отримаєте бажаного. У разі відмови проаналізуйте, як посилити вашу пропозицію. І звертайтеся в наступну організацію.
Зверніть увагу
Якщо немає часу ходити по підприємствах, готуйтеся до телефонних переговорів. Прочитайте пару книг про особливості телефонних продажів. Це допоможе засвоїти психологію спілкування на відстані. Ваше завдання — домовитися про відправку списку, отриманого на 3-му кроці, електронною поштою. І відразу узгодьте день наступного дзвінка — щоб переконатися, що ваш лист отримали.
Корисні поради
Описаний підхід може виглядати дещо трудомістким. Не всі будуть цим займатися, але ви зможете виділитися з-поміж інших претендентів на практику. Дійте і обов’язково отримаєте десь згоду.