Пошук роботи — трудомісткий процес, що вимагає чимало часу, терпіння і сил. Людині важливо, щоб робота не тільки приносила задоволення, а й приносила стабільний і пристойний дохід.
Вам знадобиться
- Резюме;
- Комп’ютер з виходом в інтернет;
- Друковані видання з оголошеннями;
- Телефон.
Інструкція
- Перший етап у пошуку роботи — самовизначення. Подумайте, чим би вам хотілося займатися, що ви знаєте і вмієте.
- Знайти роботу без резюме практично неможливо, тому як тільки визначитеся зі сферою, приступайте до його складання. Резюме має бути грамотним, інформативним, структурованим. Найкраще скористатися готовою формою і просто внести в неї свої дані. У резюме повинні міститися ваше ім’я, контактні дані, інформація про основний і додатковій освіті, ваш досвід роботи, додаткових знаннях і уміннях, професійних і особистісних якостях.
- Існує пасивний спосіб пошуку. Необхідно заявити про себе і чекати, коли вам зателефонують і запросять на співбесіду. Для цього потрібно розповісти всім знайомим про те, що ви шукаєте роботу, розмістити своє резюме на інтернет-сайтах, заповнити анкету на біржі праці, дати оголошення в місцеві друковані видання, звернутися в кадрові агентства.
- Також можна самостійно шукати оголошення роботодавців у пресі та на сайтах.
- Для здобуття роботи можна звернутися безпосередньо до бажаного роботодавцю. Для цього випишіть адреси і телефони всіх компаній Тюмені, в яких ви хотіли б працювати. Зателефонуйте до відділу кадрів кожної організації та запропонуйте розглянути вашу кандидатуру на той випадок, якщо їм знадобиться фахівець вашій області, при необхідності сходіть на співбесіду.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Будьте уважні при виборі роботодавця. Зараз на ринку багато шахраїв, які пропонують для працевлаштування пройти платне навчання або заплатити за оформлення документів. Якщо організації дійсно потрібен співробітник, ніяких грошей з вас не візьмуть.
Роботодавці не завжди виконують обіцянки, дані при працевлаштуванні, затримують зарплату, не оплачують понаднормові, не відпускають у відпустки. Перш ніж віднести свої документи у відділ кадрів, дізнайтеся думки співробітників фірми через знайомих або на інтернет-форумах.
Корисні поради
Ніколи не варто зневірятися. Шанси знайти роботу до душі є у кожного. Головне — не здаватися, а продовжувати пошуки, використовуючи для цього всі наявні можливості.