Як знайти роботу в Європі

Як знайти роботу в Європі

Не вірте тим, хто каже, що іноземцю в Європі неможливо знайти пристойну роботу. Якщо ви впевнені у своїх знаннях, готові взятися за справу з розумом і докласти чимало сил, ви зможете здійснити мрію і поїхати працювати в одну з європейських країн.

Інструкція

  1. Подбайте про необхідні документи: дійсний закордонний паспорт, свідоцтво про народження, диплом про освіту, витяг з трудової книжки, довідка про несудимість та про стан здоров’я. Всі документи повинні бути переведені на іноземну мову і завірені нотаріально або в посольстві тієї країни, куди планується виїзд на роботу.
  2. Підготуйте резюме (Curriculum Vitae, або CV). Обов’язково уточніть, які вимоги пред’являються до цього документа в тій країні, куди плануєте поїхати. Наприклад, в деяких країнах роботодавець бажає дізнатися з резюме про сімейний стан претендента, а в інших країнах цей пункт в резюме необов’язковий.
  3. Якщо ви студент, поїхати працювати в іншу країну можна в рамках однієї з студентських програм, наприклад, Aupair. Це можливість провести рік в європейській країні, проживаючи в сім’ї і допомагаючи доглядати за дітьми або виконувати нескладну роботу по дому, отримуючи за це кишенькові гроші (приблизно 200 — 500 євро). Брати участь у програмі може молодь у віці 18-25 років, що володіє базовими навичками знання мови. Для підтвердження рівня володіння мови потрібно здати спеціальний кваліфікаційний іспит.
  4. Сезонна робота — нескладний спосіб побувати в Європі, озирнутися і обміркувати можливості подальшого працевлаштування. Найчастіше для сезонної роботи не потрібно ні кваліфікації, ні знання мови. Можна влаштуватися офіціантом чи різноробочим в пік туристичного сезону. Якщо оформити візу на більший термін, ніж термін робочого контракту, то з’явиться можливість затриматися в країні і підшукати іншу роботу.
  5. При самостійних пошуках роботи враховуйте кілька важливих моментів: рекомендації з минулого місця роботи значно збільшують шанси влаштуватися на новому місці, а попередня підготовка до співбесіди вигідно відрізнить вас від інших претендентів. Можна заздалегідь підготувати невеликий, але змістовну розповідь про себе. Буквально в двох-трьох реченнях розкажіть про свої сильні сторони і можливості, це справить враження на майбутнього роботодавця.

Зверніть увагу

Не допускайте граматичних помилок в резюме!

Корисні поради

Обов’язково отримаєте робочу візу — запорука дотримання щодо працівника всіх пунктів закону про іноземних громадян, які працюють офіційно на території тієї чи іншої країни.