Як знайти роботу, якщо тебе звільнили

Як знайти роботу, якщо тебе звільнили

Після звільнення з’являються три проблеми. По-перше, запис у трудовій книжці, що перешкоджає влаштуванню на хорошу роботу. По-друге, незрозуміло, що говорити на співбесіді про колишнє місце роботи. По-третє, знижується самооцінка. Остання причина робить сильний тиск на стан духу і позбавляє віри в успіх.

Інструкція

  1. Уявіть, що життя починається з чистого листа, і не має значення, що було на колишній роботі. Підняття самооцінки — першочергове завдання, від якої залежить успіх пошуків.
  2. Вирішіть, що робити з трудовою книжкою, якщо в ній з’явилася небажана запис. Є два варіанти: по-перше, чесно розповісти майбутньому роботодавцю, що відбулося — тоді з трудовою книжкою нічого не треба робити. По-друге, на честь початку нового життя порвати стару книжку і сказати на співбесіді, що трудової книжки немає, не заглиблюючись у нюанси.
  3. Якщо на старій роботі залишилися заборгованості або погані відносини, приведіть все до ладу.
  4. Підготуйте мова для співбесіди. У деяких компаніях не будуть досліджувати минулої роботу і ставити некомфортні запитання, а за власною ініціативою не обов’язково розповідати всі таємниці життя. Але можуть зустрітися роботодавці, уважно вивчають останні роки трудової діяльності. Тоді краще відверто розповісти, що сталося і пояснити, що це було в минулому, але ви почали нове життя і більше такого не допустите. Вас можуть взяти на роботу за чесність і вміння визнавати помилки, тому що це рідкісні якості. Після цього кроку у вас повинно бути два варіанти розповіді про себе на співбесіді, відповідно до бажання роботодавця вникати у ваше життя.
  5. Знайдіть відповідну вакансію. Ви провели хорошу підготовку і внутрішньо готові влаштовуватися на роботу, як інші люди. Шукайте кращі варіанти і не турбуйтеся про те, візьмуть вас чи ні.
  6. Складіть правильне резюме. Мета цього документа — добитися запрошення на співбесіду. Ставтеся до резюме як до важливого листа або комерційному пропозиції, яку відправляєте на розгляд. Тому резюме треба писати індивідуально для кожної організації та під кожну вакансію. Шаблонні варіанти, найімовірніше, не принесуть хороших результатів, якщо нема чим виділитися з-поміж інших претендентів. У правильному резюме написано те, що хоче бачити роботодавець, що шукає на ринку праці. Перед написанням резюме зробіть дзвінок до компанії, дізнайтесь вимоги до вакансії і напишіть саме про це, тоді вас запросять. Але не пишіть неправди — просто грамотно розставте акценти.

Зверніть увагу

Є компанії, які публікують оголошення про вакансії, але нікого не беруть на роботу і навіть не запрошують на співбесіди. Вони збирають базу даних фахівців і можуть зв’язатися з людьми колись у майбутньому. Тому не чекайте віддачі від разового зусилля — продовжуйте пошуки роботи.