Як знайти роботу журналістом

Як знайти роботу журналістом

Щоб отримати роботу в засобах масової інформації, не обов’язково мати профільну освіту — у цій сфері більше цінується досвід роботи. Якщо ви таким володієте або тільки хочете його отримати, скористайтесь усіма варіантами пошуку роботи в журналістиці, щоб знайти ідеальне для вас місце.

Інструкція

  1. Складіть резюме і підготуйте портфоліо. В резюме, крім стандартних анкетних даних, розкажіть детальніше про свій досвід роботи, що відноситься до сфери журналістики. Напишіть, в яких виданнях ви працювали (нехай навіть позаштатно). Вкажіть, які професійні обов’язки ви виконували на кожному місці, за яку рубрику або розділ у виданні відповідали, яка тематика була вашою профільної. Не посоромтеся назвати свої професійні досягнення, не перебільшуючи, але й не применшуючи своїх достоїнств.
  2. Портфоліо повинне містити приклади ваших журналістських робіт. Якщо їх уже багато, не складайте в папку все підряд, виберіть самі якісні, постарайтеся привести приклади матеріалів у різних жанрах. Якщо досвіду роботи у вас ще немає, безпосередньо перед походом на співбесіду напишіть два-три журналістських тексту в різних жанрах на будь-які інформаційні приводи (свіжі). Це дозволить роботодавцю побачити ваш рівень володіння словом і навички обробки інформації.
  3. Якщо ви вже знаєте, в якому виданні хотіли б працювати, вирушайте туди, навіть якщо редакція не оголошувала про вільні вакансії. Ви зможете особисто поговорити з керівництвом і попросити дати вам тестове завдання. Якщо редактор побачить у вас хорошого фахівця, він навряд чи відмовиться від співпраці. Можливо, вам запропонують попрацювати хоча б позаштатників. Якщо ви хочете працювати на радіо чи телебаченні, під час співбесіди вам, швидше за все, запропонують зробити тестову запис голосу або продемонструвати роботу в кадрі. Будьте готові (і морально, і професійно) до таких випробувань, збираючись на співбесіду.
  4. Пошукайте відповідні вакансії в інтернеті. Скористайтеся пошуком на відповідних інтернет-порталах, виберіть сфери ЗМІ, видавничої справи, PR, вкажіть бажаний рівень заробітної плати та режим роботи. Якщо якась пропозиція вас зацікавила, відправте резюме роботодавцю.
  5. Приблизно такі ж оголошення про роботу ви можете знайти в спеціалізованих газетах. Зв’язатися з майбутнім начальством в даному випадку можна або по електронній пошті, або по телефону.