Існує безліч професій та спеціалізацій — гуманітарні і технічні, робочі й управлінські, прості і складні …. Список можна продовжувати дуже довго. Важливо не загубитися в цьому морі можливостей і знайти хорошу роботу.
Інструкція
- Визначтеся, за яким профілем ви хочете почати кар’єру, хоча б у загальних рисах. Це має бути справа, яку ви не тільки розумієте, а й любите. Якщо робота вам не подобається, нехай навіть вона високооплачувана і не дуже важка, з великою ймовірністю ви до неї охолоне і не зможете виконувати її в повну силу. А це — пряма дорога до професійного відставання від колег.
- Якщо самі не можете визначитися з вибором професії, вам допоможуть спеціальні тести з профорієнтації. Пройти їх можна в центрах зайнятості або самостійно. Знайти приклади таких тестів можна на просторах мережі Інтернет. Головне при їхньому проходженні — бути чесним перед самим собою, без цього ви не отримаєте правдивого результату.
- Уважно вивчіть ринок попиту та пропозиції робочої сили у вашому регіоні. Можна орієнтуватися на загальні знання про престижність і високооплачіваемості того чи іншого виду професії, але ці параметри далеко не однозначні й можуть сильно відрізнятися в різних регіонах.
- Для вивчення ринку робочої сили добре підходять спеціалізовані газети, журнали та інтернет-портали. Там ви зможете з’ясувати попит на обрану вами спеціальність і свою середню заробітну плату. Якщо попит відсутній або рівень майбутнього доходу вас не влаштовує, краще пошукати схожі вакансії, але більш затребувані. Якщо і таких немає, то нічого не вдієш — треба міняти професію або місце проживання.
- Нарешті розглянемо найголовніше правило ринку праці. Здорова нахабство, упевненість в своїх силах і цілеспрямованість — необхідні вміння, які знадобляться в пошуку роботи. Без цього навіть найкращий працівник з масою знань і умінь не зможе знайти своє місце на ринку робочої сили.