Золоте правило «Все пізнається в порівнянні» працює не тільки на абстрактних філософських поняттях, але також в реальному житті. Щоб зрозуміти щось про себе чи оточуючих людей, ми повинні порівняти. Але щоб порівняти себе з кимось, треба знати, як знайти свої плюси і мінуси.
Інструкція
- Згадайте ситуацію, коли ви змогли комусь допомогти абсолютно безкорисливо, не маючи ілюзій про винагороду, просто так, від чистого серця. Якщо такі випадки були у вашому житті, поставте собі великий жирний плюс: альтруїзм нині не в моді, і ви є приємним винятком із правил.
- Візьміть аркуш паперу і складіть перелік умінь і навичок, якими володієте досконало або майже досконало. Це може бути кулінарний талант, вищий пілотаж у фотомайстерності, відмінне володіння будь-яким інструментом, вміння малювати, писати вірші, складати композиції, вишивати, вирощувати дерева, будувати й майструвати …
Цей перелік можна продовжувати до нескінченності. У кожного з нас є достоїнства, тільки не соромтеся заявити про це. Склали список? Поставте ще один плюс. - Проаналізуйте випадки, коли ви змогли встояти перед спокусою зробити поганий вчинок. Це міг бути переможений напад клептоманії, а міг бути усвідомлений вчинок не завдавати болю ближнього, навіть на шкоду своїм інтересам. Якщо вам є що згадати в цьому аспекті, додайте собі бонус.
- Подумайте, на що ви готові заради найрідніших людей. Пам’ятайте, що ціна допомоги визначається ціною жертви. Поставте собі за це плюс чи мінус.
- Оцініть професійні якості: коли і за що ви отримували заохочення від начальства, наскільки ви відповідаєте займаній посаді, як легко дається вам робота. А якщо у вас є свій бізнес — чи ефективно він розвивається. Оцініть себе за цим критерієм.
- Подумайте, чи правильно вибудовуєте відносини з людьми. Хто вас оточує? Чи вмієте ви дружити? Чи здатні на щирі почуття або поруч з вами лише «потрібні» люди?
Поставте плюс, якщо у вас є друзі і вашим відносинам багато літ, і мінус, якщо періодично ваше оточення повністю змінюється. - Оцініть роль у сім’ї. Якщо на вас можуть у будь-якій ситуації покластися близькі, ставте плюс. Якщо часто хочеться ухилитися від тягаря відповідальності і перекласти його на плечі партнера, не скромничайте, ставте мінус.
- Вчіться оцінювати себе об’єктивно, орієнтуючись на максимально високі моральні установки і правила. Чим точніше визначте свої плюси і мінуси, тим приємніше буде нести тягар перших і простіше боротися з другими.