Іноді будинку можна знайти старі наручні годинники, які не йдуть. У цьому випадку відразу виникає бажання їх розібрати і полагодити. Даний процес вимагає ретельності і уважності, а найбільша трудність виникає при знятті головки.
Інструкція
- Приготуйте кілька невеликих коробочок, приміром, сірникових коробок. Вони потрібні для того, щоб складати окремо всі годинникові механізми. При цьому необхідно вибудувати їх по порядку, щоб не заплутатися, що і за чим йшов. Влаштуйтеся зручніше за столом. Встановіть настільну лампу. Постеліть перед собою білий аркуш паперу. Необхідно всі операції з розбирання годин проводити над ним. Він дозволить не тільки швидко знайти впала деталь, але і виступає в якості світлового відбивача, щоб збільшити освітлення.
- Зніміть з годин браслет, які буде тільки заважати роботі. Візьміть викрутку з товстим лезом, потужний пінцет або ніж і відкрийте даним інструментом корпус. Якщо він виконаний з різьбленням, то необхідно акуратно прибрати забівшуюся бруд і відгвинтити різьбовий кільце. Дістаньте з корпусу все незакріплені металеві кільця або пластмасові вставки. На цьому етапі бажано сфотографувати конструкції, щоб згодом легше було її збирати назад. Вивчіть механізм.
- Переверніть годинник склом вниз і поставте на аркуш паперу. Для того щоб механізм дістати з корпусу необхідно вийняти заводний важіль. Не варто його намагатися відкрутити. Відшукайте на годинниковому механізмі маленький штирек у вигляді точки. Він зазвичай знаходитися біля отвору, в яке входить заводний вал. За допомогою пінцета або конусної викрутки натисніть на штирек, і акуратно потягніть ключ в сторону.
- Дістаньте годинниковий механізм з корпусу, після чого відразу ж поверніть на місце заводну головку з важелем. Для цього візьміть акуратно годинник в руки так, щоб не пошкодити стрілки, натисніть на штирек і вставити головку. Деякі моделі годинників мають спеціальним гвинтиком замість штирька, що повертається на підлогу обороту, щоб дістати заводну голівку.