Найпоширеніша причина чутливості зубів — витончення зубної емалі і оголення дентину, найтонші трубочки якого з’єднані з нервовими закінченнями. Крім того, зуби стають чутливими в результаті різних збоїв у роботі організму, а також при вагітності.
Інструкція
- Сходіть на консультацію до лікаря-стоматолога. Він огляне ротову порожнину і призначить відповідне лікування. Найдешевша стоматологічна процедура, яка допомагає знизити чутливість зубів, — це покриття емалі спеціальним лаком. За необхідності її проводять від трьох до шести разів з перервами на два-три дні.
- Можете записатися в стоматологічній клініці на процедуру ремінералізації або герметизації чутливих зубів. Цей метод за короткий термін зможе позбавити вас від проблеми.
- Ретельно стежте за гігієною порожнини рота, вчасно чистите зуби, щоб запобігти розмноженню бактерій, які виробляють послаблює зубну емаль кислоту.
- Використання спеціальних паст з кальцієм і фтором також допоможе знизити чутливість зубів. При цьому відкриті отвори дентинові канальців, через які відчувається біль, механічно закупорюються.
- Частіше проводите полоскання рота водою з додаванням олії чайного дерева (в 0,5 склянки води розчиніть 3-5 крапель масла). Така процедура сприяє зміцненню зубної емалі, зубів, ясен, усуває неприємний запах, допомагає запобігти утворенню пародонтозу і карієсу.
- Користуйтеся зубними щітками з м’якою щетиною.
- Приймайте тільки теплу їжу. Уникайте різких переходів від холодних страв до гарячим, а також вживання кислої або занадто солодкої їжі. Це послаблює зубну емаль і сприяє утворенню мікротріщин на ній.
- Для профілактики зайвої чутливості зубів частіше вживайте в їжу продукти, що містять кальцій, фтор і вітамін D (риба, молочні продукти, сир, горіхи, печінка).
- У періоди загострень чутливості зубів (осінь і весна) будьте уважнішими до їх стану, не лінуйтеся дотримуватися вищенаведені рекомендації, тоді до стоматолога, може бути, зайвий раз йти не доведеться.