Напади прискореного серцебиття правильного ритму від 90 до 240 ударів на хвилину називають пароксизмальною тахікардією. Прискорене серцебиття може тривати від кількох секунд до кількох діб. Тахікардія буває надшлуночкова і шлуночкова. Надшлуночкова тахікардія супроводжується невеликим підвищенням температури, різкою пітливістю, рідким стільцем і рясним сечовиділенням після закінчення нападу. Шлуночкова, як правило, буває провісником мерехтіння шлуночків.
Вам знадобиться
- Квіти волошки синьої;
- М’ята перцева;
- Аптечна настоянка глоду;
- Аптечна настоянка прополісу.
Інструкція
- Одним з найбільш ефективних лікарських рослин саме при прискореному серцебитті є волошка синя. Візьміть 2 столових ложки квіток волошки і, заваривши склянкою окропу, поставте настоюватися протягом 1-1,5 годин. Потім профільтруйте і пийте по 50 мл за 4 прийоми на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування — не більше 21 дня.
- М’ята перцева також здавна застосовується народною медициною при всіх видах аритмій, в тому числі і при тахікардії. Візьміть чайну ложку дрібно скришену листя м’яти і, заваривши склянкою окропу, поставте на 1 годину в тепле місце. Процідивши, пийте маленькими ковтками вранці, за півгодини до сніданку, намагаючись не пропускати жодного дня прийому протягом 5-6 місяців.
- При прискореному серцебитті рекомендується наступний засіб. Придбайте в аптеці готові спиртові настоянки прополісу і глоду, злийте їх в одну пляшку і приймайте по 25 крапель тричі на день за 0,5 години до їди. На курс лікування — достатньо однієї порції ліки, отриманого при змішуванні двох настойок. Через три місяці, при необхідності, лікування повторіть.
Зверніть увагу
Тахікардія, що виникає на тлі стресів, здатна привести до миготливої аритмії і викликати інші порушення серцевого ритму. Тому, якщо напади повторюються день у день, слід змінити своє ставлення до причин, що викликають стрес, і, як наслідок? прискорене серцебиття.
Корисні поради
Причиною тахікардії є порушена діяльність нервової системи. Тому для ефективного лікування тахікардії необхідно лікування причин — кардіосклерозу, міокардиту, ревматизму, серцевих неврозів.
Рекомендується уникати сильних фізичних навантажень, стресів. Не можна переїдати, щоб не виникало роздратування блукаючого нерва, яка пригнічувала функції синусового вузла.
У раціоні харчування повинно бути більше свіжих овочів і фруктів, продуктів, багатих кальцієм, мікроелементами і вітамінами. Продукти з високим вмістом холестерину, цукру, солі, тваринних жирів повинні бути різко обмежені. А також каву, міцний чай, алкоголь.