Як знизити високий гемоглобін

Як знизити високий гемоглобін

Гемоглобін переносить кисень з легень до тканин і виводить вуглекислий газ з організму. Підвищений рівень гемоглобіну загрожує хворому тромбозом, інсультом чи інфарктом. Тому знижувати його потрібно обов’язково.

Інструкція

  1. Здайте загальний аналіз крові. Високий рівень гемоглобіну для жінок становить понад 150 г / л і для чоловіків більше 170 г / л. Якщо ваш аналіз показав підвищений значення гемоглобіну, постарайтеся разом з лікарем визначити причину захворювання. Підвищення гемоглобіну може бути пов’язане із зовнішніми факторами, такими як інтенсивні фізичні навантаження, тривала гіпоксія, стрес, надмірне куріння. Також це може бути пов’язано із захворюваннями нирок, серця, легень, шлунково-кишкового тракту, внаслідок чого порушується всмоктування в кров вітаміну В12, фолієвої кислоти. Після цього займіться усуненням першопричини захворювання.
  2. Перегляньте свій раціон. Зменшіть споживання тваринного білка, виключіть червоне м’ясо, субпродукти, червоні ягоди і фрукти, гречану кашу, вершкове масло. Замініть їх бобовими, курячим м’ясом. До знижувальним гемоглобін продуктів відносяться сирі овочі та фрукти, каші, салати зі свіжих трав (мокриці, кипрей, снить). Споживайте краще варену їжу. При варінні велика частина жиру йде у бульйон. Дуже корисні риба, морепродукти, так як міститься в них йод зміцнює стінки судин, а поліненасичені жирні кислоти роблять кров менш в’язкою.
  3. Проведіть курс лікування із застосуванням муміє за наступною схемою: 10 днів по 1 таблетці на ніч, п’ятиденний перерву, повтор курсу. Муміє нормалізує рівень гемоглобіну в крові. Не вживайте в цей час алкоголь і снодійні. Ведіть активний спосіб життя, загартовувати, плавайте.
  4. Вибирайте вітамінно-мініральних комплекси особливо уважно. Вітамін В12, мідь і залізо в них мають бути відсутні, а доза вітаміну С не повинна перевищувати 75 мг.
  5. За приписом лікаря почніть лікування лікарськими препаратами, які розріджують кров і нормалізують згортання, такі як Кардіомагніл, Трентал, Курантил та ін Приймайте їх строго під спостереженням лікаря, так як вони мають протипоказання і побічні ефекти. У рідкісних випадках, для зниження гемоглобіну проводиться ерітрофорез — процедура видалення з крові «зайвих» еритроцитів.

Зверніть увагу

Не займайтеся самолікуванням! Зверніться до лікаря за рекомендаціями.