Подивившись одного разу захоплюючий детектив, ви можете вирішити створити щось подібне. Звичайно, ви ще не професіонал, але кожному режисеру потрібно з чогось починати. В кінці кінців не дарма кажуть, що успіх полягає на 99% з наполегливої праці і на 1% з удачі.
Вам знадобиться
— сценарій;
- Кошторис проекту;
- Фінанси;
- Знімальна група;
- Цифрова камера;
- Декорації;
- Костюми;
- Реквізит;
- Актори;
- Комп’ютерна програма.
Інструкція
- Знайдіть відповідний сценарій. Для пошуків скористайтеся сайтами http://www.ezhe.ru/vgik ( www.ezhe.ru / vgik ) і http://www.screenwriter.ru ( www.screenwriter.ru ). Якщо з готових робіт вам нічого не підійшло, візьміть за основу улюблену детективну історію і самостійно виступите в ролі сценариста. Робіть ставку на фільм, дія якого відбувається там, де у вас є можливість знімати, наприклад, за місцем вашого проживання. Це застрахує вас від астрономічних витрат на декорації. Крім художнього сценарію вам знадобиться також його технічний варіант, в якому кожна сцена буде розписана з точки зору необхідного для неї реквізиту.
- Складіть кошторис проекту. Подумайте, як покрити дефіцит коштів, якщо він є. У «великому кіно» для цього існують продюсери. На аматорському рівні можна спробувати знайти заможного однодумця.
- «Сколотите» команду з технічного персоналу. Як мінімум, вам знадобиться оператор, декоратор, костюмер, гример, освітлювач. Коли фільм знімається в аматорському міні-форматі, одній людині під силу поєднувати декілька функцій.
- Запасіться необхідним обладнанням, інвентарем, матеріалами. Знімайте на цифрову камеру — це найдешевший з якісних варіантів. Знадобиться також освітлювальне обладнання, хоча б найпростіше. Щоб заощадити на декораціях, знімайте на натурі і в житлових квартирах. Жанр детективу дуже підходить для скромного бюджету, оскільки його дію можна вписати в рамки існуючої реальності.
- Підберіть акторів на головні і другорядні ролі. Проведіть проби. Обговоріть з акторами гонорар. Якщо у вас намір зніматися родичі і друзі, напевно вони будуть раді працювати не з меркантильних міркувань, а з чистого ентузіазму. Роздайте примірники сценарію акторам, поговоріть з кожним з них, обговоривши образ, який треба втілити на екрані.
- Знімальний день починайте з репетицій. Якщо сумніваєтеся, як краще зіграти сцену, зніміть кілька варіантів — потім потрібне змонтуєте.
- Коли матеріал відзнятий, змонтуйте фільм на комп’ютері. Для цього можна використовувати безкоштовні програми з інтернету: Windows Movie Maker, Corel VideoStudio Pro X4 та інші.
- Продемонструйте результат вашої роботи доступною аудиторії, і попросіть, щоб глядачі сказали, що, на їх погляд, вийшло, а що варто доопрацювати. Викладіть свій детектив на http://www.youtube.com ( www.youtube.com ) або спробуйте щастя, беручи участь в конкурсі аматорських фільмів.