Напевно, у кожної людини іноді виникає бажання спробувати зробити щось надзвичайне, неймовірне, несподіване для самого себе. Наприклад, зняти документальний фільм. Як втілити цю ідею життя?
Інструкція
- Виробництво документального фільму — це величезна робота, що вимагає певних знань, умінь, а також матеріальних ресурсів. Але ця мета досяжна, якщо докласти зусиль і проявити терпіння, тим більше, що в наш час можна зробити справжній фільм, використовуючи лише любительську відеокамеру і комп’ютер.
- Процес створення кіно можна розділити на кілька важливих кроків. Перш за все у вас повинен виникнути задум майбутнього фільму. Потрібно чітко розуміти, про що або про кого він буде, і що ви в кінцевому рахунку хочете донести до глядача. Спробуйте викласти задум у кількох реченнях. Якщо не виходить, значить, ви дуже обтічно і розмито уявляєте тему і ідею майбутнього фільму.
- Задум можна оформити в сценарну заявку. Якщо ви хочете знайти фінансування для фільму, сценарна заявка необхідна. Але варто зауважити, що її однієї не вистачить, щоб знайти гроші на фільм. Спонсор повинен переконатися, що ви здатні виконати таку складну задачу, як виробництво фільму. Якщо це ваш найперший досвід і у вас немає спеціальної освіти у цій галузі, то більше концентруйтеся на розробці задуму і сценарію, ніж на пошуку фінансів.
- Після написання сценарної заявки можна приступати до написання сценарію. Він необхідний у будь-якому випадку, незалежно від обраного формату фільму. Вивчіть спеціальну літературу, присвячену сценарної майстерності, а ще краще запишіться на сценарні курси. У сценарії повинні бути прописані герої, ситуації, місця проведення зйомок, а також метод зйомки — інтерв’ю, спостереження, репортаж і т.д. Успіх багато в чому буде залежати від того, наскільки добре написаний сценарій.
- Визначтеся, як ви будете знімати кіно. На деяких кінофестивалях можна побачити фільми, зняті на любительську відеокамеру. Таке цілком можливо, якщо, звичайно, ваш задум по-справжньому цікавий. Але знімати любительською камерою зовсім не просто — у новачків зображення залишає бажати кращого. Щоб навчитися знімати самостійно, треба пройти майстер-клас у професійного оператора або закінчити операторські курси.
- Якщо ви маєте в своєму розпорядженні фінансами, краще запросити на зйомки професійного оператора. Втім, як і монтажера. Але при бажанні можна навчитися монтувати самостійно.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Якщо ви хочете зняти що-небудь вартісне, обов’язково пройдіть навчання на режисерських курсах. Існують програми, розраховані на кілька років, але є також експрес-курси. Деякі школи пропонують дистанційне навчання (через інтернет, в інтерактивному режимі).
Корисні поради
Не прагніть відразу зняти велику документальну стрічку. Якщо ви новачок, це практично нереально. Спробуйте створити короткий фільм тривалістю близько 10 хвилин. Також не ставте перед собою завдання знімати у складних, важкодоступних місцях. Пам’ятайте, що виразність фільму може бути досягнута найпростішими засобами.