Дерев’яна підлога має безліч переваг: зносостійкість, довговічність, мала теплопровідність, звуконепроникність. А паркет — це король статі. Він чудовий як у старовинному, так і сучасному інтер’єрі. Якщо паркет зроблений з природного матеріалу високої якості, дотримана технологія укладання і правильний догляд, то він може прослужити кільком поколінням. Але зазвичай термін служби паркету 10-15 років.
Інструкція
- Якщо ваш паркет перестав радувати очі і слух, значить, назрів ремонт. Ремонт може бути невеликий, заміна якихось фрагментів, зміна лакового покриття, видалення подряпин, вибоїн, нерівностей і т.п. Якщо планки паркету збереглися добре, паркет має гарний колір, то можна просто його перебрати. Ну а якщо таких дефектів багато, значить прийшла пора міняти покриття підлоги, замінити його на ламінат або паркетну дошку. Але які б труднощі не вставали на вашому шляху, пам’ятайте, ремонт паркету все ж несе більше плюсів, ніж його заміна.
- При демонтажі паркету головне завдання — це не пошкодити у клепки нижню частину, тобто ту частину, в яку забивається цвях. Тому цвях в старій клепці пробивайте в підлогу через клепку добойником.
- Клепка ж знімається просто, якщо вона не проклеєна (але раніше паркет не клеїли). Якщо в паркеті все ж проклеєні клепки, то цвяхи пробийте через них, а потім підбийте сокиркою саму клепку, відокремлюючи його від самої підлоги. Якщо на нижньому боці є ще якась проклеєний частину, то її очистіть сокирою.
- Але найскладніше — це демонтаж паркету, покладеного на смолу, так як в такому паркеті немає цвяхів, а зняті клепки забруднені смолою, яку очистити дуже складно. Якщо ви будете відновлювати цей же паркет, то знайдіть найвужчу клепку і за її розміром зробіть всі інші. За стандартом клепки повинні бути одного розміру, але на ділі вони відрізняються на 1-3 мм.
Часто в процесі експлуатації паркетної підлоги окремі планки випадають або настільки зношуються, що доводиться замінювати їх новими. - Якщо вам необхідно замінити тільки окремі планки, то постинаєте гребінь, приберіть стару планку, розчистіть під нею місце, вставте нову і прибийте її цвяхами з лицьового боку. Щоб не були помітні капелюшки цвяхів, сплющити їх, а при забиванні направте вздовж волокна деревини, втопивши в планку на 2-3 мм.
Щілини в паркеті закладіть тонкими планками, а потім замажте спеціальної замазкою