Створення фільму — захоплюючий, хоча і досить складний процес, що включає в себе, крім зйомок та монтажу, такі речі, як написання сценарію, підбір реквізиту, апаратури, акторів, вибір місця для зйомки. Якщо окрім бажання зробити власний фільм у вас склалося уявлення про те, що ви хочете знімати, можна приступати до реалізації своїх ідей.
Вам знадобиться
- Фотоапарат;
- Відеокамера;
- Штатив;
- Програма для редагування відео.
Інструкція
- Незалежно від того, що ви збираєтеся знімати, художній фільм або документальний, вам буде потрібно сценарій. Якщо ви не зовсім добре уявляєте собі, що це таке, знайдіть в інтернеті текст сценарію одного з фільмів, який ви дивилися. Зіставте те, що ви бачили на екрані, з текстом. Велика кількість сценаріїв можна побачити на сайті http://ezhe.ru/data/vgik/.
- Почніть роботу над текстом сценарію, коли будете точно уявляти собі, про що ваш фільм і на яку аудиторію він розрахований. Крім того, варто враховувати власні можливості. Так, найменш складною і витратною буде коротка історія за участю трьох-чотирьох персонажів, дія якої відбувається в наші дні, на вулиці, влітку, в денний час.
- Якщо ви робите ігрове кіно, підберіть акторів для свого проекту. Це можна зробити, скориставшись можливостями соціальних мереж і знайти відповідні типажі серед своїх друзів і їх знайомих. Спілкування через соціальну мережу дасть вам можливість переглянути фотографії кандидатів на ролі.
- Маючи готовий сценарій і підібравши акторський склад, можна приступати до репетицій. Роздрукуйте сценарій, роздайте акторам текст з репліками їхніх персонажів. Розкажіть виконавцям, як ви бачите героїв, яких вони будуть грати. Можливо, у акторів виникнуть свої ідеї з цього приводу. Якщо потрібно, внесіть поправки до сценарію, замінивши кілька реплік на більш підходящі. Однак не захоплюйтеся цим процесом, інакше підготовка до зйомок ніколи не закінчиться.
- Одночасно з репетиціями вам потрібно підібрати місця для зйомки і зробити розкадровку. На пошук підходящої натури найкраще вирушати з фотоапаратом. Навіть якщо вся дія буде відбуватися у вашому будинку, зробіть кілька знімків і подивіться, як вони виглядають на екрані комп’ютера.
- Розкадровка — це сценарій, представлений у вигляді картинок. Отріс плани, які ви ходите бачити у своєму фільмі. Не обов’язково робити це докладно, можна намітити постаті дійових осіб, головні об’єкти в кадрі і стрілочками показати напрям руху. При створенні розкадровування враховуйте співвідношення сторін майбутнього відео: 4:3 або 16:9.
- Знімайте кілька дублів кожної сцени. Краще мати більше матеріалу, з якого можна вибирати, чим недорахуватися частини дії через зміни освітлення, збою в роботі камери або зайвої об’єкта, випадково потрапив у кадр.
- Залежно від того, що вам потрібно зробити з відзнятим відео, вибирайте монтажну програму. Порізати і склеїти готовий матеріал може будь відеоредактор, але, якщо вам потрібні барвисті переходи, які можна швидко вставити між фрагментами і не менш барвисті ефекти, завантажте відзнятий матеріал в Pinnacle Studio. Для коректного видалення фону і накладення декількох шарів відео друг на друга доведеться використовувати Adobe Premiere або інший редактор, вміє працювати з шарами.
- На перший перегляд запросіть людей, які брали участь в роботі над фільмом. Можливо, у них тут же виникнуть цікаві ідеї для зйомки нового відео.