Як зняти з обліку ип

Як зняти з обліку ип

Офіційно процедура зняття ІП з обліку називається закриттям ВП. Якщо ви прийняли рішення про припинення підприємницької діяльності, від вас вимагається заповнити заяву встановленої форми, оплатити держмито, віднести документи в податкову, а потім погасити заборгованість з податків та соціальних відрахувань.

Вам знадобиться

- Паспорт;
- Заява за формою Р26001;
- Квитанція про оплату держмита.

Інструкція

  1. Заповніть заяву про закриття ІП форми Р26001. Її можна знайти в інтернеті або взяти в будь-якої податкової інспекції. Підпис під заявою не ставте, краще зробити це в присутності нотаріуса, який її запевнить (віза нотаріуса на документі обов’язкова).
  2. Держмито за закриття ІП у 2011 році становить 160 р. Реквізити для перерахування можна дізнатися в податковій інспекції, відділенні Ощадбанку або згенерувати квитанцію на сайті ФНС Росії за допомогою сервісу «Сформувати платіжку». Оплату краще всього проводити через Ощадбанк, але можна і з розрахункового рахунку ІП (закрити його ви можете і після офіційного припинення підприємницької діяльності).
  3. Здайте документи в податкову інспекцію. Залежно від регіону це може бути ИФНС, де ви перебуваєте на обліку або реєструє інспекція — та ж, де ви реєструвалися в якості ВП. Уточнити, куди повинні звертатися ви, можна по довідковому телефону регіонального УФНС, у податковій інспекції або на сайті ФНС Росії за допомогою сервісу «Знайти інспекцію» (якщо там є дані про реєструючої інспекції, звертатися треба туди). Якщо всі ваші документи в порядку, протягом 5 днів буде готове ваше свідоцтво про припинення діяльності ІП, яке ви отримаєте за пред’явленням паспорта в обмін на розписку, видану вам при подачі документів.
  4. Протягом 12 днів з моменту закриття ІП ви повинні звернутися в районне відділення Пенсійного фонду з паспортом і свідоцтвом про державну реєстрацію припинення діяльності як ВП. Вам розрахують суму фіксованих внесків, яку ви повинні сплатити, і видадуть квитанції. Здійснити оплату можна через Ощадбанк.
  5. Потім вам слід закрити розрахунковий рахунок ІП і якщо користувалися касовим апаратом, зняти його з обліку.
  6. Доведеться також задекларувати дохід, отриманий від підприємницької діяльності та сплатити з нього податок. Якщо ж доходу не було, подати нульову декларацію. Але на це часу ще достатньо — до 30 квітня наступного року.