Як зробити батарею для опалення самому

Як зробити батарею для опалення самому

У гаражі, на дачі або ще в якому-небудь будові можна провести систему опалення своїми руками, що вийде значно дешевше, ніж якщо ви звернетеся до фахівців. І який би ви не обрали спосіб обігріву, швидше за все вам буде необхідно придбати або зробити батарею.

Інструкція

  1. Переконайтеся в тому, що у вашій квартирі або в будинку присутній парове опалення як таке. Можливо, ви підключені до міської гілці, яка знаходиться в стіні, а, можливо, ви встановлювали свій персональний котел у себе в будинку.
  2. Підберіть необхідну вам матеріал, з якого ви плануєте створювати майбутню батарею. В даному випадку це будуть звичайні водопровідні труби та металеві листи. Краще, якщо труби чавунні або алюмінієві. Чавун важкий, а алюміній легкий, але дорогий метал. Але алюміній помітно краще проводить тепло.
  3. Приготуйте для роботи місце та зварювальний апарат. Купуйте необхідні електроди.
  4. Продумайте розміри і зовнішній вигляд майбутньої батареї. Подбайте про креслення.
  5. Викладіть труби в потрібному вам порядку. Пам’ятайте, що вам потрібні не тільки прямі конструкції, а й напівкруглі з’єднання. Також придбайте заздалегідь муфти і відвідної кран. Перед зварюванням труби треба прочистити від старої фарби наждачним папером.
  6. Приступайте до безпосередньої зварюванні конструкції у вигляді змійки. визначте заздалегідь лицьову і виворітну сторону виробу. Зваріть трубу від опалення з готовою батареєю.
  7. Завершіть зварювання приварюванням крана, який буде потрібний для зливання гарячої води з труб по закінченню опалювального сезону.
  8. Пофарбуйте труби в потрібний вам колір. Слідкуйте за якістю виконуваної роботи.
  9. Дочекайтесь повного висихання фарби і встановіть конструкцію у відведене для нього місце.
  10. Перевірте надійність отриманої конструкції. Не вмикайте відразу гарячу воду, обійдіть холодною або теплою. Це убезпечить вас від опіків на випадок протікання батареї.

Зверніть увагу

Пам’ятайте про те, що в залежності від обсягу опалюваного приміщення залежить розмір батареї. Занадто багато ребер не потрібно робити. Досить 8 штук на 10 квадратних метрів.