Як зробити будинок сухим

Як зробити будинок сухим

Щоб зробити житло сухим, необхідно звести вимощення будови. Ця смуга, виконана з водонепроникного матеріалу по периметру стін, відведе води від фундаменту. Даний прийом дозволить вам стати володарем будинку, який довгі роки не потребуватиме проведення капітального ремонту.

Вам знадобиться

- Рулетка;
- Лопата;
- Пісок;
- Щебінь;
- Віброплита;
- Гідростеклоізол;
- Арматура;
- Цемент;
- Кельму;
- Облицювальний матеріал.

Інструкція

  1. Вирішуючи питання про те, якої ширини повинна бути вимощення, орієнтуйтеся на грунт ділянки та довжину звису даху. Зазвичай вимощення роблять шириною 0,8 м. Якщо цей показник зменшити, наприклад, до 0,6 м, буде вкрай незручно ходити. Від карнизного свеса ширину збільшують на 0,2 м.
  2. Щоб коріння рослин згодом не зруйнували вимощення, повністю зніміть родючий земляний шар. Знімайте його до досягнення шару піску чи глини. Потім засипте в траншею пісок і утрамбуйте віброплитою. Потім траншею слід заповнити щебенем або гравієм і ретельно утрамбувати. Не замінюйте таку кам’яну прошарок будівельним сміттям, оскільки він позбавлений здатності відводити капілярну воду. Накопичена під водонепроникним шаром вода, замерзаючи, руйнівно впливає на вимощення.
  3. Якщо рівень грунтових вод розташований в грунті високо, щоб уникнути замулювання прокладете між шарами піску та щебеню геотекстиль. Якщо ви вирішили прокласти рулонний матеріал (гідростеклоізол або резінобітумной плівку), створіть під нього тверду основу з бетону. Не застосовуйте руберойд, оскільки він швидко тріскається в грунті.
  4. Прокладіть арматуру і залийте траншею бетоном не менше, ніж на 0,1 м. Виконуючи заливку, відразу зробіть деформаційні шви: поперек вимощення і вздовж примикання її до стіни будинку. Ці шви виконайте поліуретановим герметиком або демпферної стрічкою. Створення таких температурних швів дозволить зберегти вимощення від утворення тріщин, що виникають в результаті перепадів температури повітря.
  5. Вологий бетон присипте сухим цементом і затріть його за допомогою кельні, щоб поверхня стала більш міцною. Потім накрийте вимощення тканиною і час від часу змочуйте її. Через дві доби, коли покриття стане міцним, по ньому можна буде ходити.
  6. Після створення водонепроникного покриття можна зайнятися його оформленням, щоб воно прикрашало будинок і ділянку. Для цього використовуйте плитку з кераміки, бетону або натурального каменю, гальку, кругляк, граніт, укладаючи їх на плитковий клей або цементну суміш.